Gminna Biblioteka Publiczna w Lubaczowie z/s w Baszni Dolnej szeroko promuje czytelnictwo

1

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubaczowie z/s w Baszni Dolnej po raz kolejny stawia na promocję czytelnictwa. Jednostka realizuje m.in. projekt „Przystanek Biblioteka”.

rhdr

Biblioteka swoje działania kieruje na promocję na szerszą skalę literatury z wątkami kresowymi w utworach m.in. H. Sienkiewicza, A. Mickiewicza, Cz. Miłosza, B. Schulza. W placówce odbędą się konferencje skupiające przedstawicieli różnych organizacji działających na rzecz kształtowania świadomości historycznej oraz szacunku do tradycji i dorobku Kresów II Rzeczpospolitej. Towarzyszyć im będą spotkania z pisarzami oraz koncerty.

Dodatkowo, w sierpniu, w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów, otwarta zostanie biblioteka mobilna, w której podczas spotkań z literaturą będzie można kupić książki oraz przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku porozmawiać o literaturze.

Realizacja projektu „Przystanek Biblioteka” możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

AH, elubaczow.com


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here