W Lubaczowie ruszają Letnie Koncerty Organowe

2

Od kilku lat latem w Lubaczowie rozbrzmiewają dźwięki organów. W tym roku, również będziemy mieć okazję posłuchać muzyki organowej skomponowanej przez wielkich mistrzów gatunku. W piątek (12.07) rozpoczynają się Letnie Koncerty Organowe.

Koncerty Organowe przyciągają do Konkatedry i kościoła św. Karola Boromeusza wielu miłośników muzyki, którzy mają możliwość posłuchania muzyki organowej. Siłą wydarzenia są znakomite wykonania i różnorodność repertuaru. Swoich fanów mają także niemałej sławy zapraszani artyści. W czasie tegorocznej edycji wystąpią dla nas Mateusz Rzewuski, Andrzej Siekierski, Bryan Campbell, Dominika Zamara i Marek Kudlicki.

Na pierwszy koncert organizatorzy zapraszają już w piątek (12.07) o godz. 19:00 do kościoła św. Karola Boromeusza. W programie znalazły się utwory takich kompozytorów jak Lübeck, Buxtehude, Bach, Tunder, Mendelssohn. Wystąpi dla nas Mateusz Rzewuski z Warszawy.

Na kolejne koncerty organizatorzy zapraszają 26 lipca (Konkatedra), 9 sierpnia (kościół św. Karola Boromeuszka) i 23 sierpnia (Konkatedra).

Kierownikiem artystycznym jest prof. Marek Kudlicki, a patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje J.E. ks. Biskup Marian Rojek.

AH, elubaczow.com

Zobacz także

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here