W Lubaczowie ruszają Letnie Koncerty Organowe

5

Od kilku lat latem w Lubaczowie rozbrzmiewają dźwięki organów. W tym roku, również będziemy mieć okazję posłuchać muzyki organowej skomponowanej przez wielkich mistrzów gatunku. W piątek (12.07) rozpoczynają się Letnie Koncerty Organowe.

Koncerty Organowe przyciągają do Konkatedry i kościoła św. Karola Boromeusza wielu miłośników muzyki, którzy mają możliwość posłuchania muzyki organowej. Siłą wydarzenia są znakomite wykonania i różnorodność repertuaru. Swoich fanów mają także niemałej sławy zapraszani artyści. W czasie tegorocznej edycji wystąpią dla nas Mateusz Rzewuski, Andrzej Siekierski, Bryan Campbell, Dominika Zamara i Marek Kudlicki.

Na pierwszy koncert organizatorzy zapraszają już w piątek (12.07) o godz. 19:00 do kościoła św. Karola Boromeusza. W programie znalazły się utwory takich kompozytorów jak Lübeck, Buxtehude, Bach, Tunder, Mendelssohn. Wystąpi dla nas Mateusz Rzewuski z Warszawy.

Na kolejne koncerty organizatorzy zapraszają 26 lipca (Konkatedra), 9 sierpnia (kościół św. Karola Boromeuszka) i 23 sierpnia (Konkatedra).

Kierownikiem artystycznym jest prof. Marek Kudlicki, a patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje J.E. ks. Biskup Marian Rojek.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

5 komentarze

  1. Natomiast drugi usunięty komentarz mówił o tym, że dobrze że w Lubaczowie są organizowane już od kilku lat takie koncerty organowe. Widać jest w Lubaczowie taka wyjątkowa potrzeba… widać też że komuś zależy na utajaniu informacji o tym fakcie, skoro usuwa komentarze na ten temat. Był też zamieszczony link – dla potrzebujących. A takich mamy w Lubaczowie i okolicy niestety coraz więcej https://www.youtube.com/watch?v=hD8LdWMAusU

  2. Szatan boi się wszystkiego, co posiada w sobie zapach ożywiający – życie Boże. Lęka się miejsc, rzeczy, czynności i aktów promieniujących Chrystusem i roznoszących po wszystkich miejscach woń Jego poznania (2 Kor 2, 14). Jednak najbardziej lęka się człowieka złączonego z Bogiem z powodu doskonałości i wielkości jego cnót. Strachem napełnia go dusza wyniesiona do jedności z Bogiem, ożywiona łaską i odważna z powodu wiary, nadziei i miłości.
    https://www.miesiecznikegzorcysta.pl/wiara-i-rozum/item/1422-szatan-leka-sie-duszy-doskonalej
    Nie usuwaj tego komentarza, usuń to co naprawdę szkodzi.
    Dziękuję

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here