Wózek wysokiego podnoszenia – podstawowe narzędzie do pracy w magazynach wysokiego składowania

0

Wózki wysokiego składowania są niezastąpione wszędzie tam, gdzie produkty składowane są na dużej wysokości. W sytuacji, gdy są umieszczone na regałach na wysokości już ponad sześciu, siedmiu metrów, warto rozważyć inwestycję w tego rodzaju pojazd.

Wózki wysokiego podnoszenia nie są wyborem, lecz koniecznością, stojącą przed każdą firmą, która zamierza zbudować lub przekształcić obecny magazyn na magazyn wysokiego składowania. Wynika to z samego charakteru powyższego rodzaju magazynów, w których towary usytuowane są na dużej wysokości i nie każde wózki widłowe mogłyby bezpiecznie je transportować. Inwestycja w wózki wysokiego podnoszenia i system składowania wysokościowego z pewnością jednak opłaci się finansowo.

Inwestycja w wózki wysokiego podnoszenia i system wysokiego składowania

Magazyny wysokiego składowania oferują najbardziej ekonomiczny system w zakresie intralogistyki magazynowej. Towary składowane są na dużej wysokości – nawet na 15 metrach, a przejścia pomiędzy regałami są stosunkowo wąskie. Dzięki temu na 1m2 powierzchni przypada znacznie więcej pomieszczonych towarów. Problemem jednak może okazać się komunikacja i sam transport.

Wózek wysokiego podnoszenia jest jedynym możliwym sposobem na to, aby zapewnić dobry transport w magazynie wysokiego składowania. Te niezwykle solidne i wytrzymałe urządzenia skonstruowane są w taki sposób, aby wytrzymywały ogromną wagę i stabilnie mogły ją utrzymać na dużej wysokości. Warto podkreślić, że magazyny wysokiego składowania są najbardziej opłacalne dla każdego przedsiębiorcy (wyjątkiem mogą być np. magazyny chłodnicze).

Wózki wysokiego podnoszenia boczne

W magazynach wysokiego składowania najczęściej korzysta się z bocznych wózków wysokiego podnoszenia. O ile tradycyjne wózki posiadają mechanizm podnoszący od strony frontalnej, o tyle w urządzeniach bocznych – zgodnie z nazwą – podnośniki znajdują się po boku. Dzięki temu wózki te mogą bez jakiegokolwiek problemu zmieścić się w wąskich alejkach magazynów wysokiego składowania. Pojazdów z bocznym umiejscowieniem kabiny operatora nie należy jednak mylić z systemem bocznej wymiany baterii, którą posiadają dobrej jakości wózki elektryczne. System ten może występować zarówno w elektrycznych wózkach wysokiego podnoszenia bocznych, jak i wózkach z kabiną umiejscowioną frontalnie.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here