Sześciu nowych strażników granicznych z powiatu lubaczowskiego [ZDJĘCIA]

2

W szeregi Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przyjęto 29-ciu nowych funkcjonariuszy. Będą oni służyć w placówkach w Lubaczowie, Korczowej i Medyce. Sześciu nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy to mieszkańcy naszego powiatu.

fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

W Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu, 29-ciu nowo wcielonych do służby funkcjonariuszy SG uroczyście, w obecności kadry oddziału, Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart oraz rodzin i najbliższych złożyło rotę ślubowania.

Komendant Oddziału w swoim wystąpieniu pogratulował młodym adeptom determinacji, a w konsekwencji sukcesu w wymagającym postępowaniu kwalifikacyjnym do służby. Zaznaczył, że służba w SG jest trudna, lecz daje ogromną satysfakcję. Dodał, iż zawsze należy pamiętać o słowach roty ślubowania, bo jej przesłanie motywuje i daje poczucie dumy. „Widzę w Was ogromny potencjał, jesteście przyszłością tej formacji” – zakończył gen. bryg. SG Robert Rogoz.

Wszyscy nowo wcieleni funkcjonariusze są mieszkańcami Podkarpacia. Wśród nich jest 14 kobiet. W najbliższych dniach wyruszą do ośrodka szkoleniowego SG w Lubaniu. Tam przejdą ok 8-miesięczne szkolenie, by następnie powrócić na Podkarpacie i rozpocząć służbę w tutejszych placówkach. Będą to głównie jednostki w których funkcjonują przejścia graniczne, przede wszystkim placówki SG w Lubaczowie, Korczowej i Medyce.

W 2019 roku Bieszczadzki Oddział SG planuje przyjąć do służby około 120 osób. Nabór prowadzony jest w sposób ciągły.

Galeria zdjęć, fot. BiOSG.

elubaczow.com, BiOSG


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here