Projekt „Podtrzymujmy dziedzictwo Kresowe” z dofinansowaniem

0

Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dodatkowe środki pozwolą na realizację projektu „Podtrzymujmy dziedzictwo Kresowe”.

Projekt będzie skierowany m.in. do instruktorów i członków zespołów folklorystycznych.

Działania polegać będą na przekazaniu wiedzy historycznej i etnograficznej na temat unikalnych tradycji folklorystycznych na Kresach. Uczestnicy projektu – instruktorzy oraz członkowie zespołów folklorystycznych, wezmą udział w konferencji, seminarium tańców dawnych i mało tańczonych, nauce pieśni i piosenek. Poznają również obrzędowość i zwyczaje mieszkańców regionu.

Jednak, jak mówią koordynatorzy projektu, tradycje kresowe to nie tylko taniec i obrzędy, ale również kulinaria i poznanie potraw oraz sposobów ich przyrządzania.

– Chcąc dopełnić obraz dziedzictwa Kresów zaprosimy także na konferencję o zwyczajach kuchni pogranicza. Jej uczestnicy zapoznają się m.in. z technikami przygotowania dań i ich walorach.

Już niedługo ruszą zgłoszenia udziału w projekcie.

Projekt „Podtrzymujmy dziedzictwo Kresowe” uzyskał dofinansowanie w ramach programu „Kultura ludowa i tradycyjna” ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here