Potrawy jedzone łyżką na Festiwalu Dziedzictwa Kresów

0

Potrawy jedzone łyżką – to przewodni motyw  tegorocznego konkursu kulinarnego „Kresowe Jadło”. Garnkowa rywalizacja odbędzie się 4 sierpnia podczas Wielkiego Finału Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Już otwarte zostały listy zgłoszeń.

Fot. festiwalkresow.pl

Organizatorzy przyjmują zgłoszenia Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń z Podkarpacia i Lubelszczyzny, które chciałyby zmierzyć się z innymi w ramach konkursu kulinarnego „Kresowe Jadło” organizowanego co roku na placu festiwalowym przy Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Listy otwarte będą do 26 lipca.

Konkurs jest jednym z najważniejszych elementów Festiwalu Dziedzictwa Kresów, a jego każda edycja cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku motywem przewodnim rywalizacji są potrawy jedzone łyżką. Mogą to być zarówno zupy, ale także rozmaite dania jednogarnkowe.

Miłośników gotowania zachęcamy do uczestnictwa, a tych, którzy lubią dobrze zjeść – do odwiedzenia Baszni Dolnej w czasie Wielkiego Finału FDK i chwycenia za łychę.

Regulamin i niezbędne dokumenty dostępne są na stronie Festiwalu.

Organizatorami konkursu są Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel i Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Współorganizator jest Centrum Kulturalne w Przemyślu.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here