Nasi najmłodsi warcabiści zdobyli medale Mistrzostw Polski

0

Najmłodsi warcabiści z naszego regionu zdobyli medale VI Mistrzostw Polski Dzieci rozegranych w Słupnie k. Warszawy w dniach 28-30 czerwca. Do domu wrócili z czterema krążkami.

Fot. Polski Związek Warcabowy

Mistrzostwa rozegrane były w czterech kategoriach do lat 6 i 8 dziewcząt i chłopców. Na 12 medali możliwych do zdobycia, 4 zostały wręczone reprezentantom naszych klubów: MUKS LIBERO Basznia Dolna (Jakub Juzwa – srebrny i Adam Deneka – brązowy, obaj w kat. chłopców do lat 8) i SGU „CZARNI” Oleszyce (Oliwia Gancarz – srebrny w kat. dziewcząt do lat 8, Marika Gancarz – srebrny w kat. dziewcząt do lat 6). Marika zdobyła wyższą (IV) kategorię warcabową.

– Po sukcesach w starszych kategoriach wiekowych indywidualnych i drużynowych tym razem nie zawiedli najmłodsi, którzy idą w ślady swoich kolegów. Teraz najważniejsza impreza warcabowa w Warszawie w dniach 31.07-9.08 br., tj. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, gdzie spotkają się najlepsi warcabiści, a wśród nich reprezentanci naszych klubów. – mówi Jan Artymowicz.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here