Znamy wyniki matur uczniów z powiatu lubaczowskiego

0

Wczoraj (4.07) Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie ogłosiła wyniki tegorocznych matur. Jak wypadli uczniowie z naszego powiatu?

Fot. LO Lubaczów, arch.

W maju do egzaminu przystąpiło 16 189 uczniów. Z powiatu lubaczowskiego z zadaniami zmierzyło się ich 284. Matura składała się z dwóch części – ustnej (języka polskiego i wybranego języka obcego nowożytnego) oraz pisemnej (z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego nowożytnego). Dodatkowo absolwenci szkół ponadgimnazjalnych musieli wybrać przedmiot na poziomie rozszerzonym.

Wczoraj (4.07) na stronie internetowej OKE w Krakowie opublikowane zostały wyniki. 79% absolwentów liceów ogólnokształcących z naszego regionu zaliczyło pozytywnie testy, a 67% – z techników. W sumie w powiecie lubaczowskim maturę zdało 74% uczniów, a w całej Polsce –81% . Do poprawki może stanąć 12,4%. Osób, które nie zdały egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu było 6,5%.

W skali Podkarpacia w tym roku maturę zdawało blisko 16,2 tys. uczniów. W technikach oblało ją 30 proc. maturzystów, w liceach to niespełna 12 proc.

Ze szczegółowymi danymi można zapoznać się na stronie OKE w Krakowie.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here