Bez wątpienia mięśnie brzucha należą do najcięższych partii do wytrenowania. Jednak istnieją rozwiązania, które mogą znacząco przyspieszyć cały proces. Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się jakie!

Dlaczego warto trenować mięśnie brzucha?

Zanim przejdziemy do zasad i możliwych wspierania się podczas walki o płaski brzuch, należy wspomnieć o korzyściach płynących z posiadania wytrenowanych tych partii ciała. Mięśnie brzucha zdecydowanie pozwalają utrzymać nam wyprostowaną postawę ciała, a dokładniej stabilizują kręgosłup, co w rezultacie pozwala też na trenowanie z większymi ciężarami. Jeśli więc chcemy nie tylko móc pochwalić się wyrzeźbionym brzuchem, ale i poprawić ogólny wygląd sylwetki i przestać się garbić, to jak najbardziej trzeba zacząć od treningu tej partii ciała. 

Najważniejsze zasady

Zaczynając trening mięśni brzucha, należy pamiętać o wdrożeniu zdrowego odżywiania, piciu dużej ilości wody (przynajmniej 2 litry dziennie) i włączeniu w plan treningowy ćwiczeń kardio. Oprócz tego należy pamiętać, aby zbytnio się nie przeciążać. Ćwiczenia co drugi dzień w zupełności wystarczą. Z biegiem czasu, warto też zmieniać zestawy ćwiczeń i zwiększać obciążenie oraz ilość wykonywanych powtórzeń, ponieważ mięśnie brzucha bardzo szybko się przyzwyczajają.

Dodatkowe wsparcie 

Jeśli nie chcemy dodatkowo wspomóc się podczas walki o płaski brzuch, warto wyposażyć się w jedno z dostępnych na rynku urządzeń fitness. Może być to chociażby AB Generator, który dedykowany jest właśnie do trenowania mięśni brzucha. Z jego pomocą możemy skutecznie ćwiczyć brzuch w zaciszu własnego domu. To unikalne połączenie treningu aerobowego z siłowym. Jego konstrukcja opiera się na wykorzystaniu ciężaru ciała ćwiczącego, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie obciążenia do indywidualnych możliwości. Ten przyrząd do ćwiczeń posiada aż 5 poziomów intensywności, więc łatwo można dopasować trening do własnych potrzeb.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here