Biblioteka pod Chmurką w gminie Lubaczów

0

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubaczowie z/s w Baszni Dolnej stawia na innowacyjne formy promocji czytelnictwa. Zachęcając do sięgnięcia po książkę realizuje projekt  „Biblioteka pod Chmurką”, który uzyskał wsparcie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Działania polegają na przygotowywaniu w terenie otwartych przestrzeni bibliotecznych, czyli miejsc do wspólnego czytania książek i bajek m.in. o tematyce kresowej. Ponadto wyświetlane będą prezentacje multimedialne i zorganizowane zostaną spotkania z autorami zajmującymi się tematyką Kresów. Z czytelnikami spotkają się m.in. Tomasz Kuba Kozłowski, Stanisław Sławomir Nicieja i Mariusz Olbromski. Do współpracy zaproszeni zostaną także wystawcy z księgarń oferujących bogate zasoby literatury.

Głównym elementem realizacji projektu będzie zorganizowanie „Dnia z Mikołajem Rejem” w związku z przypadającą w tym roku 450. rocznicą śmierci ojca literatury polskiej. Zaproszeni zostaną m.in. prof. dr hab. Danuta Kowalska i Lidia Titow – Dyrektor Muzeum Dworku Mikołaja Reja w Nagłowicach. Dzień ten uświetni także koncert muzyki renesansowej oraz zostaną przeprowadzone warsztaty kaligrafii i tańca dawnego.

Realizacja projektu „Biblioteka pod Chmurka” możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here