Mieszkańcy Gminy Lubaczów „Zaprzyjaźnieni z kulturą”

0

Dzięki środkom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury mieszkańcy Gminy Lubaczów będą mieli możliwość skorzystania z szerokiej oferty kulturalnej oraz zgłębienia wiedzy historycznej. Wszystko za sprawą projektu „Zaprzyjaźnieni z kulturą”, który realizuje Gminny Ośrodek Kultury.

Fot. festiwalkresow.pl

Dzięki ministerialnemu dofinansowaniu GOK zorganizuje ciekawe wyjazdy dla mieszkańców gminy Lubaczów w różnym wieku, przez co będą one doskonałą okazją do międzypokoleniowej współpracy. W ramach projektu zaplanowano m.in. wizytę w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, wyjazd do kina w Zamościu, czy zwiedzanie najciekawszych miejsc w Warszawie – Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego i Starego Miasta.

W planie naszego wyjazdu do Warszawy mamy m.in. udział w spektaklu baletowym w Teatrze Wielkim. Dla młodych mieszkańców naszej gminy i ich rodziców to doskonała okazja do przyswojenia sobie kultury wysokiej, poczucia atmosfery tego wyjątkowego miejsca i poznania bogactwa jego architektury – mówi Anna Kobiałka z Gminnego Ośrodka Kultury.

W ramach projektu „Zaprzyjaźnieni z kulturą” zorganizowane zostaną także wydarzenia na ziemi lubaczowskiej. Pod koniec lipca w cerkwi pw. św. Paraskewy w Radrużu odbędzie się koncert kameralny z okazji 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki, który zainauguruje tegoroczny Festiwal Dziedzictwa Kresów. W sierpniu zaplanowano z kolei koncert muzyki klezmerskiej w Lubaczowie, który ma przywołać pamięć o żydowskiej tradycji stanowiącej element wielokulturowego dziedzictwa Ziemi Lubaczowskiej.

Projekt „Zaprzyjaźnieni z kulturą” uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here