W pół drogi spotkali się dla dziennikarza Rafała Potockiego

0

Stowarzyszenie Folkowisko, Radio Rzeszów i Bieszczadzki Rozsypaniec połączyli siły i w sobotę (29.06) w Rzeszowie zorganizowali wydarzenie „Z Bieszczad i Roztocza spotkajmy się w pół drogi” – dzień poświęcony pamięci Rafała Potockiego. Było to preludium do Festiwalu „Folkowisko”, który ruszy za 2 tygodnie.

Wydarzenie upamiętniło Rafała Potockiego, zmarłego w ubiegłym roku, w wieku 47 lat, wieloletniego dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów. Rafał brał aktywny udział w wydarzeniach kulturalnych w Rzeszowie, Bieszczadach i na Roztoczu. Promował w swoich audycjach (m.in. Ulica Kulturalna) artystów festiwalowych, kulturę lokalną, tradycję regionów. W sobotę, przedstawiciele ze środowiska kulturalnego chcąc uczcić jego pamięć zorganizowali spotkanie w przysłowiowym pół drogi z muzyką i kulturą regionu.

W Rzeszowie podczas wydarzenia odbyło się malowanie deskalu z wizerunkiem Rafała Potockiego i rozstrzygnięto konkurs na reportaż dźwiękowy dla młodych dziennikarzy. Spotkać się można było z poetą Adamem Ziemianinem i wziąć udział w Turnieju Mölkky. W czasie całodziennego kiermaszu wystawcy i rękodzielnicy, w tym Smolin Fish z naszego powiatu, prezentowali swoje produkty. Uczestnicy mogli posłuchać o urokach podróżowania po Roztoczu, dowiedzieć się nieco więcej o Folkowisku i Cieszanów Rock Festiwalu. Wieczorem odbyły się koncerty transmitowane przez Radio Rzeszów. Na scenie zagrali muzycy związani m.in. z Folkowiskiem: Wojtek Fil z Oleszyc – Sviatyj, zespół Żmije, bard Kuba Blokesz i Joryj Kłoc.  

Wydarzenie „Spotkajmy się w pół drogi” połączyło ludzi związanych z Festiwalami Rozsypaniec w Dołżycy i Cisnej w Bieszczadach, Folkowisko w Gorajcu na Roztoczu oraz działaczy społecznych związanych z Puszczą Sandomierską – ludzi z miejsc, do których często powracał Rafał Potocki.

Galeria zdjęć, fot. Materiały prasowe organizatora.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here