Roztoczańskie Folkowisko i bieszczadzki Rozsypaniec razem w Rzeszowie

0

W najbliższą sobotę (29.06) w stolicy Podkarpacia spotkają się fani dwóch ciekawych festiwali – roztoczańskiego Folkowiska i bieszczadzkiego Rozsypańca. Organizatorzy obu wydarzeń wspólnie organizują koncert pod tytułem „Z Bieszczad i Roztocza spotkajmy się w pół drogi”.

Rafał Potocki na Folowisko w Gorajcu, fot. Michał Szwerc

W Fosie przy Zamku Lubomirskich zaplanowano koncerty: Kuby Blokesza, Sviatyja, Żmij i Joryja Kłoca czyli zespołów od lat związanych z festiwalem Folkowisko. Przestrzeń centrum Rzeszowa wypełni również, Turniej Mölkky, kiermasz rękodzieła, rejestrację potencjalnych dawców szpiku, animacje dla dzieci. Powstanie też deskal z wizerunkiem Rafała Potockiego.

Wydarzenie oprócz zapewnienia mieszkańcom Rzeszowa dobrej zabawy ma upamiętnić Rafała Potockiego, zmarłego w ubiegłym roku, w wieku 47 lat, wieloletniego dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów. Rafał interesował się kulturą, ekologią,  literaturą, uwielbiał podróże i…festiwale. Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką „Rozsypaniec” i Festiwal Kultury Pogranicza „Folkowisko” na Roztoczu – były mu szczególnie bliskie, pomagał w organizacji, brał w nich udział i relacjonował na antenie Polskiego Radia Rzeszów. Ich pomysłodawcy postanowili odwdzięczyć się Rafałowi organizując całodzienny cykl imprez w Rzeszowie.

„Chcemy spotkać się w  pół drogi z Bieszczad i Roztocza w mieście, w którym Rafał mieszkał i pracował. Jego osoba nas połączyła” – mówią Marta Gryczon z Fundacji Rozsypaniec i Marcin Piotrowski ze Stowarzyszenia Folkowisko.

Koncert rozpocznie się w sobotę 29 czerwca 2019 r. w Fosie przy Zamku Lubomirskich w Rzeszowie o godz. 12:00.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here