Darmowy serwis ogłoszeniowy. Czyli jak lokalnie reklamować swoje usługi

0

Firmy, działające dla lokalnej społeczności, to zwykle sklepy, salony kosmetyczne, warsztaty samochodowe, małe szkoły językowe i inne. Reklama takich usług na rynku lokalnym jest z pewnością skuteczniejsza, niż ta na skalę krajową czy światową, bo przecież żaden mieszkaniec Sędziszowa Małopolskiego, nie będzie szukał wizażystki z Wrocławia. W momencie, gdy chcecie podjąć działania reklamowe na ogromną skalę, musicie liczyć się z faktem, że konkurencja jest zazwyczaj ogromna. Koleją zaletą lokalnej promocji, o której nie można nie wspomnieć, jest jej cena. Będzie ona zdecydowanie niższa, niż choćby koszt reklamy outdoor w Warszawie. Lokalnie, możesz też znaleźć darmowe formy reklamy, bo przecież kto nie słyszał o bezpłatnych serwisach ogłoszeniowych? Chcecie dowiedzieć się więcej? Zachęcamy do dalszej lektury.

Strona z ogłoszeniami za darmo, tak czy nie?

Każdy region, województwo, miasto, będą się od siebie różnić wieloma rzeczami. Cechuje je inna liczba mieszkańców, położenie, warunki klimatyczne, poziom bogactwa, rzeźba terenu, czy choćby zamożność. Od specyfiki regionu zależeć będzie strategia marketingowa, którą należy wdrażać. I tak na przykład, jak chodzi o Przemyśl, bezpłatne ogłoszenia okażą się idealną opcją, a w Warszawie lepiej będzie postawić na reklamy w Google.

Od czego zacząć?

Na początku, należy określić do kogo nasze bezpłatne ogłoszenia, ulotki, czy audycja radiowa mają trafić. Mowa tu rzecz jasna o grupie docelowej. To oczywiste, jednak nadal niektórym zdarza się zapominać. Kiedy wiemy, do kogo chcemy dotrzeć, musimy zastanowić się jak to zrobić. Jakie są potrzeby i wymagania odbiorców, na czym im zależy?

Gdzie dodać lokalne ogłoszenia za darmo?

Tu sytuacja jest prosta, ponieważ naprzeciw wychodzą regionalne portale ogłoszeniowe. Każde województwo ma swoje, więc decydując się na publikację, chcąc nie chcąc, trafiamy już do osób z okolicy. Każdy tego typu portal ma specjalne sekcje, dzięki którym możemy jeszcze lepiej sprecyzować obszar, którego dotyczy nasza usługa. I tak, salon kosmetyczny w Ropczycach powinien dodać swój anons na serwisie z ogłoszeniami Ropczyce, a osoba oferująca pracę w jasielskim barze, powinna zamieścić ogłoszenie w zakładce ogłoszenia o pracę Jasło.

Inne formy reklamy, jakie?

Poza ogłoszeniami za darmo, które dodacie np. na portalu Podkarpackie.online, możecie zdecydować się na inny sposób promocji. Świetnie sprawdzą się reklamy Google Ads, działania w social mediach, ulotki, e-mail marketing, reklama outdoor. One też mają ogromną siłę rażenia.

Podsumowując, bez względu na to, na jaką formę się zdecydujesz, pamiętaj, że wątpliwy produkt czy kiepskiej jakości usługa to porażka już na samym początku, a nawet najlepsza kampania marketingowa nie będzie w stanie im pomóc. Przede wszystkim postaw na jakość tego co oferujesz, bo ona będzie kluczem do sukcesu.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here