Koniec sezonu piłkarskiego 2018/2019: ostateczne wyniki

7

Sezon piłkarski 2018/2019 dobiegł końca. Kibice nie mogli w tym czasie narzekać na brak emocji, czy bramek. Przedstawiamy wyniki ostatniej kolejki rozgrywek z naszego regionu i ostateczne tabele, podsumowujące piłkarski rok.

W ostatnim meczu mijającego sezonu Pogoń-Sokół Lubaczów wygrał u siebie z Sanem Hurko/Hureczko 1:0. Tym samym drużyna z Lubaczowa uplasowała się na 6. miejscu w tabeli jarosławskiej „okręgówki” z dorobkiem 49 punktów. Lubaczowianie, mimo kłopotów z kontuzjami, solidnie zaprezentowali się w trakcie całego sezonu, a do podium zabrakło im naprawdę niewiele.

Zdecydowanie gorzej wypadła druga drużyna z regionu. Gwiazda Wielkie Oczy wysoko przegrała swój ostatni mecz z drużyną Biało-Czerwoni Kaszyce aż 0:6. Ostatecznie Gwiazda z 16 punktami w dorobku zajmuje 15. miejsce i wraca do lubaczowskiej A klasy.

laczynaspilka.pl

W lubaczowskiej A klasie zwycięzca znany był już kilka kolejek temu. Roztocze Narol to bezapelacyjny lider tabeli. Drużyna zdobyła 69 punktów. Po wakacjach zespół z Narola będzie mógł zmierzyć się z rywalami w „okręgówce” i zweryfikować swój potencjał. Kolejne drużyny z pierwszej trójki to Start Lisie Jamy i Graniczni Krowica, które zdobyły odpowiednio 51 i 48 punktów (ostatni mecz Granicznych został rozliczony na stronach PZPN dopiero 26.06, stąd zmiana wcześniejszej informacji). Ostatnie miejsce zajęła Unia Łukawiec zdobywając tylko 8 punktów i spadając tym samym do klasy, podobnie zresztą jak plasująca się pozycję wyżej Basznia Dolna.

Przedstawiamy wyniki 26. kolejki A klasy i ostateczną tabelę sezonu 2018/2019

Rolnik Wólka Krowicka – Huragan Basznia Dolna 3:2
Juwenia Cieszanów – Start Lisie Jamy 3:1
Leśnik Płazów – Czarni Oleszyce 2:2
Unia Łukawiec – Zryw Młodów 0:0
Czerwoni Cewków – Roztocze Narol 0:4
Victoria Stary Dzików – Zdrój Horyniec 3:6
Błękitni Futory – Graniczni Krowica 0:3 (mecz w Krowicy: Błękitni gospodarzem, przerwany w 20. minucie przy stanie 0-3 – gospodarze zrezygnowali z gry) – za 90minut.pl

laczynaspilka.pl

W lubaczowskiej B klasie natomiast na czele tabeli uplasował się Orkan Zapałów z 43 punktami, przed Ursusem Dachnów (39 pkt) i Zalewem Stary Lubliniec (33 pkt). Dwie pierwsze drużyny uzyskały awans do lubaczowskiej A klasy.

Poniżej wyniki 18. kolejki i tabela końcowa.

Piast Antoniki – Roztocze Ruda Różaniecka 2:1
LKS Zabiała-Stare Sioło – Ursus Dachnów 0:5
LKS Mołodycz – Orkan Zapałów 1:4
Dąb Cetula – Walter Opaka 2:0
Błękitni Zalesie – Zalew Stary Lubliniec 2:1

laczynaspilka.pl

mp, elubaczow.com, laczynaspilka.pl, 90minut.pl


7 komentarze

  1. Uważam, że jednak wstyd. Niestety dla byłych piłkarzy i działaczy. Obecni wstydu nie mają. Mając taką infrastrukturę (orlik, hala), potencjał (2 miejscowość w gminie a biorąc pod uwagę parafię to nawet 1). Niejednokrotne problemy z wystawieniem „11”… Biorąc pod uwagę porażki z Wólką, Płazowem czy Futorami gdzie te możliwości są nieporównywalnie mniejsze to obecna ekipa Huraganu jest zakałą ponad 50-letniej historii klubu.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here