Robert Korzeniowski zaprasza do Cieszanowa [VIDEO]

3

Byłem już w wielu miejscach. W każdym czułem się dobrze, ale to tutaj jestem zawsze u siebie – mówi o Cieszanowie wielokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski. Zachęcając innych do zwiedzenia jego rodzinnych stron, wystąpił w spocie reklamowym, który już dostępny jest w sieci.

Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, rekordzista świata w chodzie sportowym urodził się w Lubaczowie, a chrzest przyjął w cieszanowskim kościele św. Wojciecha. Kilka pierwszych lat swojego życia spędził w Niemstowie (do tej pory mieszkają tam jego krewni). Sportowe drogi życia z niewielkiej miejscowości zaprowadziły go na szczyty kariery. Pomimo sławy, nie zapomniał nigdy gdzie są jego korzenie i z dumą opowiadał o swoim ukochanym miejscu, z którym go wiele wiąże. Wielokrotnie wracał do Cieszanowa. W 2008 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatel Miasta. W 2015 roku sprawił niespodziankę mieszkańcom gminy przybywając na otwarcie lodowiska. Innym razem przyjechał tu z ekipa TVP w poszukiwaniu ksiąg metrykalnych. W tym roku powrócił po raz kolejny, tym razem z misją specjalną – postanowił pomóc w promocji swojej małej ojczyzny i nagrał specjalny spot opowiadający o jej atrakcjach.

Prace na planie filmowym trwały prawie tydzień, a w głównych rolach oprócz Roberta Korzeniowskiego wystąpili młodzi aktorzy: Michał Bielko, Nadia Sola i Aleksandra Skiba. Filmik powstał przy zaangażowaniu wielu osób w tym członków Biegomani Lubaczów, grupy Niezapominajki, seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Cieszanowie i Leszka Żukowicza, właściciela firmy Klima Tech z Baszni Dolnej.

Większość scen powstała w trakcie trwającego w dniach 16-19 sierpnia 2018r. Cieszanów Rock Festiwalu. – Chodziło nam o to, żeby w spocie pokazać klimat tej wyjątkowej imprezy i to, że do Cieszanowa przyjeżdżają ludzie z całej Polski, żeby wspólnie spędzać wspaniałe chwile – opowiada Agnieszka Falkowska kierownik planu z firmy Fotoacc z Rzeszowa. Zdjęcia kręcone były także w najciekawszych miejscach gminy, Niemstowie, Dachnowie czy rezerwacie Jedlina.

Mamy nadzieję, że spokój, piękno przyrody w połączeniu z energią festiwali organizowanych w naszej gminie ukazane w wyjątkowym spocie przyciągnie w nasze okolice kolejnych turystów – mówi burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów Zdzisław Zadworny.

To wspaniałe miejsce dla ludzi aktywnych, którzy zarazem poszukują miejsca bliskiego przyrody, ze wspaniałym jedzeniem i przyjaznymi ludźmi – podsumował swoją wizytę Robert Korzeniowski. 

AH, elubaczow.com


3 komentarze

  1. Co za mizerna sensacja rodem z Cieszanowa. Wielkie „halo” a film z zeszłego roku tylko inaczej pocięty. Za rok kolejna edycja tego samego? Niestety Cieszanow może tylko odgrzewać stare kotlety. Gdyby nie rock festiwal byłby dziurą jakich wiele. A rynek i zabite dechami lokale mówią za siebie. Można tu przyjechać do lasu na jagody, może pobiegać w nadziei na spotkanie Korzeniowskiego i ekipy filmowej.

    • Panie Marcinie-człowieku w chelmie, stąd ludzie uciekają-co takiego oprócz Waszej cerkwi w Gorajcu można zobaczyć w Cieszanowie(CIEKAWEGO!) Mizerne atrakcje szkoda zachodu Pana Roberta na takie tereny. Dwoma festiwalami nic nie zdziałacie, one trwają kilka dni spośród 365 w roku. A CRF już i tak długo nie pociągnie, i co wtedy? Niezapominajki Folk Festiwal zrobicie ?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here