Uczniowie ze Starego Dzikowa najlepsi w „Leśnych potyczkach”

1

W poniedziałek (17.06) poznaliśmy zwycięzców kolejnej edycji Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Leśnej „Leśne potyczki”, którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie oraz Nadleśnictwo Lubaczów. W rywalizacji najlepiej wypadli uczniowie ze Starego Dzikowa.

Fot. MBP w Lubaczowie

Turniej adresowany był do uczniów klasy VII i VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjalnych z terenu powiatu lubaczowskiego. Konkurs miał na celu zachęcanie uczniów do zdobywania i poszerzania wiedzy leśnej, doskonalenie umiejętności rozpoznawania krajowych gatunków roślin, zwierząt oraz runa leśnego, kształtowanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań przyrodniczych i postaw proekologicznych, integrację uczniów i wymianę doświadczeń między szkołami w zakresie edukacji leśnej.

W tym roku do konkursu zakwalifikowało się 5 szkół z terenu powiatu lubaczowskiego, które rywalizowały o tytuł „Mistrza Wiedzy Leśnej”, były to: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lubaczowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach, Szkoła Podstawowa w Cewkowie, Szkoła Podstawowa w Starym Dzikowie i Szkoła Podstawowa w Horyńcu Zdroju.

Podczas turnieju młodzież wykonywała zadania praktyczne z wiedzy leśnej, jak rozpoznawanie szyszek, ulistnionych gałązek, tropów zwierząt, krajowych gatunków ptaków, które losowane były z kosza wiedzy, skrzyń i skrytek. Rozgrywkom towarzyszyły wielkie emocje, które udzielały się wszystkim uczestnikom turnieju.

Tytuł „Mistrza Wiedzy Leśnej” zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starym Dzikowie, uzyskując także nagrodę pieniężną dla swojej szkoły. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Nadleśnictwo Lubaczów oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie.

Słowa podziękowania kierujemy do Pana Daniela Pilipa – prowadzącego dzisiejszą rywalizację, Pana Roberta Banasia Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubaczów wraz z pracownikami. Dzieci i młodzież zachęcamy do zgłębiania wiedzy o naszej przyrodzie, korzystając z księgozbioru bibliotek i jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach za rok – czytamy na stronie MBP w Lubaczowie.

elubaczow.com, MBP w Lubaczowie


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here