W weekend nowe technologie i wirtualna rzeczywistość na Ziemi Lubaczowskiej

3

Przed nami okazja do bliższego poznania technologii przyszłości, bo w sobotę rusza I Transgraniczny Festiwal Gier Terenowych i Nowych Technologii w Turystyce. Weekendowe imprezy swoim zasięgiem obejmą kilka miejscowości Ziemi Lubaczowskiej.

Do uczestnictwa w Festiwalu zaprasza Związek Międzygminny Ziemia Lubaczowska.  W programie  znalazły się wydarzenia promujące wirtualną rzeczywistość oraz nowe technologie w turystyce. W Lipsku, Narolu, Horyńcu-Zdroju, Baszni Dolnej, Gorajcu i Wielkich Oczach na uczestników czekać będą pokazy AV i VR, czyli prezentacje filmów w technologii Virtual Reality, questy i geocaching, czyli gry terenowe, rozgrywki w grę planszową „Tajemnice Karpat”. Przejść się będzie można po podłodze interaktywnej, dostępny będzie również stół montażowy i diorama.

W programie przewidziano także gry i zabawy na świeżym powietrzu, bieg poszukiwacza przygód z nagrodami, rajdy rowerowe, piknik rodzinny, występy lokalnych zespołów i wiele atrakcji dla najmłodszych. Dodatkowo odbędzie się konferencja „Nowoczesne technologie w turystyce”. Festiwal zakończy się w Horyńcu-Zdroju pokazem laserowym Visual Sensation i występem Kasi Szubert.

Oto jej występ.

Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

Festiwal organizowany jest w ramach projektu „GEOCOIN nową jakością w turystyce polsko-słowackiego pogranicza” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

3 komentarze

  1. Nie ma się co dłużej oszukiwać. Prawda jest taka że ziemię lubaczowską już od dawna bo od 1999 otwarto na „transgraniczny festiwal gier terenowych i nowych technologii” – w ramach tzw. „turystyki”. Od tego czasu, drodzy mieszkańcy, regularnie bierzecie udział w „prezentacji filmów” w technologii 'virtual reality’ w tzw. życiu codziennym. Twórcy tego dzieła stworzyli kompozycję mistrzowską! – trudną do odróżnienia formę virtual od reala. Nie jeden zagubiony obywatel nie potrafi tego do dziś. Podobnie „gry terenowe” i wszelkiego rodzaju rozgrywki w formacie „gra planszowa”, zwłaszcza <> Widać ktoś wyraźnie chciał uczynić Ziemię Lubaczowską prawdziwą podłogą interaktywną… Kosztem nieświadomego widza – statysty.
    Gry i zabawy na świeżym powietrzu, mają zastąpić dotychczasowe igraszki w niewietrzonych pomieszczeniach. Bieg poszukiwacza przygód z nagrodami – bez zmian. Cieszycie się?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here