Lubaczów: Pijany 20-latek spowodował kolizję

0

W nocy z soboty na niedzielę nietrzeźwy 20-latek nie opanował kierowanego volkswagena i na trasie Lubaczów – Dachnów wjechał do rowu. Kierowca zaraz po zdarzeniu próbował zamienić się miejscami z również nietrzeźwą pasażerką.

Do zdarzenia doszło około godz. 3:30, na wyjeździe z Lubaczowa w kierunku Dachnowa. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 20-letni mieszkaniec gminy Lubaczów jadący volkswagenem, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Tuż po zdarzeniu na miejsce nadjechał wracający ze służby dzielnicowy, który zatrzymał się aby udzielić pomocy poszkodowanym. Gdy podszedł do stojącego w rowie samochodu zauważył, że mężczyzna siedzący za kierownica próbuje zamienić się miejscami z pasażerką.

Zarówno kierowca jak i jego pasażerka nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości 20-letniego mężczyzny wykazało, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci sprawdzili również stan trzeźwości jego pasażerki, 18-letnia kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here