Klienci Tesco w Lubaczowie znów zdecydują, kto otrzyma dofinansowanie

0

Ruszyła kolejna edycja programu Tesco – „Decydujesz, pomagamy”. Klienci lubaczowskiego sklepu ponownie wybiorą projekty organizacji pozarządowych, które otrzymają dofinansowanie. Głosowanie trwać będzie do 14 lipca.

W poprzedniej edycji programu grant trafił do Gminnego Żłobka w Dąbkowie

Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” organizuje szóstą edycję programu „Decydujesz, pomagamy”, który wspiera aktywnych mieszkańców poprzez przekazywanie grantów na zgłaszane przez nich projekty. O tym, kto otrzyma dofinansowanie zdecydują klienci sklepu. Za dokonane zakupy otrzymają specjalny żeton, który będą mogli wrzucić do urny konkursowej z trzema przegrodami. W ten sposób oddadzą głos na projekt. Całkowita kwota dotacji – 1 125 000 złotych zostanie rozdzielona pomiędzy maksymalnie 375 inicjatyw z całej Polski. Każdy zwycięski pomysł otrzyma dofinansowanie w wysokości 5000 złotych, inicjatywa, która zajmie II miejsce otrzyma 3000 złotych, a zdobywca III miejsca – 1000 złotych na cele statutowe.

W naszym regionie o głosy walczy Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno Gospodarczych Gminy Lubaczów. Celem jego projektu pt. „Poznając przyrodę żyjemy z nią w zgodzie” jest dodatkowe wyposażenie ogrodu polisensorycznego– Przebywanie w ogrodzie pozwala czuć się dziecku bezpiecznie i zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi, dlatego dodatkowe wyposażenie przestrzeni ogrodu umożliwi atrakcyjniejsze spędzanie w nim czasu. Będzie także służyć nowo przyjętym do placówki dzieciom. – wyjaśniają wnioskodawcy.

Z kolei Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” zaproponowało realizację projektu pt. „Samoobrona i asertywność dziewcząt”. Przeprowadzone działania wzmocnią wiedzę i umiejętności potrzebne do reagowania na przemoc. Temat projektu jest istotny ze względu na stale rosnący problem zagrożenia przemocą w przestrzeni publicznej i nie tylko. Korzyści z jego realizacji odniosą nie tylko dziewczęta uczestniczące w warsztatach, ale także osoby, które wezmą udział w debacie, w trakcie której dowiedzą się, jak reagować na przemoc i wspierać osoby jej doświadczające.

O głosy walczy również Podkarpacki Okręgowy Związek Warcabowy, który chce zorganizować Powiatowy Festiwal Gier Umysłowych z finałem w Nowym Dzikowie dla dzieci najmłodszych, 4-8 letnich. Uczestnicy uczyć się będą również cierpliwości, skupienia, wytrwałości, bo gry to umysłowa zabawa i integracja nie tylko dzieci. W ramach festiwalu rozegrany zostanie także turniej warcabowy „Olimpijskie Nadzieje”, przedstawione zostaną różne gry, także te dla osób niewidomych.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here