Elewacja budynku jest jego wizytówką. To pierwszy element, widoczny dla wszystkich. Może podkreślić charakter domu i nadać mu nowoczesności. Wśród wielu rodzajów elewacji, na uwagę zasługują tynki mineralne, pokrycia drewniane oraz nowoczesny beton.

Tynki mineralne na elewacji domu

To najtańszy sposób na wykończenie ścian zewnętrznych, który może doskonale się prezentować. Jest dobrym materiałem do pokrycia ścian ocieplonych wełną mineralną, gdyż jest paroprzepuszczalny. Można łączyć go z innymi pokryciami elewacji. Spoiwo cementowo-polimerowe najczęściej pokrywa się farbą elewacyjną. Kolor powinien współgrać z bryłą budynku i eksponować wybrane elementy, podkreślając przeszklenia. Więcej na ten temat mówi artykuł: „Jak dobierać kolor na elewację – ważne rady”.

Drewno elewacyjne domu jednorodzinnego

Drewno świetnie komponuje się z tynkiem mineralnym. Można pokryć nim wybrane elementy elewacji, co doda bryle budynku elegancji i podkreśli jego urodę. Nadaje budynkowi przytulności i doskonale komponuje się z zielenią otoczenia. Pokryte nim fragmenty elewacji wokół drzwi, okien czy tarasu przełamią surowość nowoczesnej architektury. Połączenie drewna z innym materiałem elewacyjnym sprawia, że budynek wygląda lekko i oryginalnie. Najodporniejsze na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne jest drewno egzotyczne. Jego parametry techniczne sprawiają, że pozostaje odporne na zagrzybienie, szkodniki i działanie wilgoci.

Beton architektoniczny czy nadaje się na elewacje

Betonowe płyty elewacyjne to coraz częściej stosowany materiał zdobiący elewację. Podkreśla nowoczesność budynku, nadając mu futurystyczny wygląd. Jest dostępny w wielu formatach i odcieniach. Jego odporność na warunki atmosferyczne zapewnia wysoką trwałość i łatwość w utrzymaniu. Jest to zasługą specjalnej impregnacji. Doskonale sprawdzi się w nowoczesnym budownictwie z wielkomiejską zabudową. Dobrze komponuje się z tynkami mineralnymi, w przypadku pokrywania wybranych fragmentów elewacji.

Nowoczesne projekty znajdujące się na stronie:https://www.domoweklimaty.pl/ oferują różne możliwości wyboru materiału na nowoczesną elewację. Nie wolno zapominać, o tym, że pokrycie elewacji powinno podkreślać detale budynku i sprawiać, że dom będzie jeszcze bardziej atrakcyjny wizualnie.


echo adrotate_group(5);

3 komentarze

  1. Osobiście bardzo podoba mi się drewno, ale mając świadomość jak kosztowne i wymagające jest w konserwacji szukałem innych rozwiązań i zdecydowałem się na panele drewnopodobne. Świetne rozwiązanie, a że byłem na etapie ocieplania ścian to kupiłem w kompletnym systemem razem ze styropianem dzięki czemu wyszło taniej. Całość termo organiki

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here