Leszek Kwaśniewski nowym dyrektorem szpitala w Lubaczowie

4

Leszek Kwaśniewski wygrał konkurs na stanowisko dyrektora szpitala w Lubaczowie. Starosta lubaczowski wierzy, że kompetencje nowego szefa przełożą się na poprawę sytuacji w placówce.

Leszek Kwaśniewski przez ostatnie lata był dyrektorem mieleckiego szpitala, fot. podkarpackie.pl

Przez ostatnie kilkanaście lat funkcję dyrektora SP ZOZ w Lubaczowie pełnił Stanisław Bury. Pod koniec marca br. przeszedł on jednak na emeryturę i w związku z tym ogłoszono konkurs na to stanowisko. Zgłosiło się do niego trzech kandydatów, a najlepiej w ocenie komisji wypadł Leszek Kwaśniewski. Przez ostatnie lata kierował Szpitalem Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, a wcześniej pracował w bankowości.

Starosta lubaczowski liczy, że wiedza i doświadczenie nowego dyrektora przełoży się na poprawę sytuacji w lubaczowskiej lecznicy, w której problemów nie brakuje. Polem do działania mogą być choćby poprawa sytuacji finansowej placówki, pozyskanie nowych kadr medycznych, czy inwestycje infrastrukturalne.

Zmiany nie tylko u nas…

Zmiany kadrowe w powiatowych lecznicach na Podkarpaciu w ostatnim czasie dotknęły nie tylko Lubaczów. Leszka Kwaśniewskiego na stanowisku dyrektora w Mielcu zastąpił Józef Więcław, który przez 16 lat kierował szpitalem w Przeworsku. Tu z kolei funkcję dyrektora objął Grzegorz Jedynak.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

4 komentarze

  1. Nie bądźcie śmieszni pisząc o konkursach, kwalifikacjach, wiedzy i prawie. To wszystko to polityczne rozdanie i każdy ogarnięty człowiek o tym wie. PiS przejął władzę w powiecie przeworskim i podziękował za współprace wieloletniemu dyrektorowi z PSL. W powiecie mieleckim władzę przejęło z kolei PSL i podziękowało Panu Kwaśniewskiemu (PiS), zatrudniając tym samym tego Pana z Przeworska. Zwolniony Pan Kwaśniewski znalazł zatrudnienie w Lubaczowie, bo władzę przejął tu PiS. Koło się zamyka, tylko nasz powiat jest w rozgrywce kadrowej na minus.

  2. ” Dobra zmiana ” pcha swoich wszędzie, aczkolwiek nie ma to dla mnie znaczenia, jeżeli okaże się dobrym dyrektorem i dobrze będzie zarządzał to nie będzie miało znaczenia z jakiej partii ma poparcie. Najważniejsi są ludzie i ich dobro.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here