Dzisiaj podróżowanie jest dużo łatwiejsze niż kiedyś. Przed laty mówiło się, że na zwiedzanie świata stać tylko nielicznych. Teraz tanie bilety lotnicze i noclegi po kosztach umożliwiają wycieczki niemal po całym świecie. Zainteresowani zakupem niedrogich biletów muszą liczyć się z tym, że często pojawiają się one dopiero tuż przed wylotem. I choć spontaniczność jest w cenie, to podróż (na tyle na ile się da) warto zaplanować. To zwiększy szanse na to, że będzie ona udana.

Podróż samolotem

Raczej mało kto decyduje się jechać do Londynu samochodem, zdecydowana większość podróżujących na główny środek transportu obiera samolot. Drugie rozwiązanie jest szybsze i tańsze, w dodatku bardziej komfortowe. Jeśli chodzi o koszty podróży pojazdem, kształtują je ceny paliw i koszty przeprawy przez Eurotunel. Warto też wspomnieć, że do Eurotunelu ze względów bezpieczeństwa nie są wpuszczane auta z instalacją gazową, dlatego dla właścicieli samochodów na gaz wybór środka transportu do Londynu jest oczywisty.

Zwiedzanie autem

Nawet jeśli zdecydujesz się lecieć do Londynu samolotem, wcale nie musisz rezygnować ze zwiedzania stolicy Anglii autem. Pojazd wynajmiesz w jednej z tamtejszych wypożyczalni, np. London escorts. Choć na komunikację miejską w Londynie nie można narzekać, bo rzeczywiście jest ona bardzo dobrze rozbudowana, to nigdy autobus czy metro nie zastąpi własnego środka transportu. Jeżdżąc autem nie jest się uzależnionym od rozkładów jazdy, a planując podróż nie trzeba uwzględniać przesiadek. Ponadto ceny biletów na londyńską komunikację nie należą do najniższych i w ogólnym rozrachunku mogą wyjść nawet drożej, niż zakup paliwa do wynajętego auta. Finalnie okazuje się, że wypożyczenie pojazdu na miejscu jest najbardziej opłacalną opcją, nie tylko pod względem finansowym.

Nie daj się oszukać

Przeglądając oferty wypożyczalni samochodów należy zachować szczególną czujność, bo nie wszystkie są tak okazyjne jak ich ceny. Czasem na pierwszy rzut oka oferta jest atrakcyjna, ale po dokładniejszym jej przeanalizowaniu okazuje się, że dotyczy ona liczącego naście lat pojazdu, nie uwzględnia ubezpieczenia, a za wszelkie udogodnienia trzeba dopłacić. Wtedy lepiej trochę dołożyć, ale zyskać za to kompleksowy pakiet polis i zapewnić sobie lepszą ochronę, bo jak wiadomo, bezpieczeństwo jest wart każdych pieniędzy. Ostateczna decyzja należy do Ciebie.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here