„Trzeźwy poranek” wyeliminował 2 pijanych kierowców

0

W poniedziałek (10.06) lubaczowscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości ponad 400 kierowców. Ujawnili dwóch kierujących, którzy usiedli za kierownicą, mimo wypitego wcześniej alkoholu. Policjanci kontrolowali także trzeźwość rowerzystów, wśród których 3 było po alkoholu.

fot. KPP Lubaczów, archwium.

W poniedziałek, od wczesnych godzin rannych, lubaczowscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Akcja prowadzona jest cyklicznie i głównym jej celem, jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy prowadząc w stanie nietrzeźwości, stwarzając realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Policjanci skontrolowali w tym czasie 418 kierowców.

Funkcjonariusze ujawnili 2 kierowców, u których badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieli oni poniżej 0,5 promila alkoholu w organizmie. W obydwu przypadkach kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz przed sądem odpowiedzą za jazdę w stanie po użyciu alkoholu. W czasie działań policjanci zatrzymali także 3 nietrzeźwych rowerzystów. Jeden z nich kierował rowerem w stanie nietrzeźwości pomimo tego, że miał sądowy zakaz kierowania rowerem. Teraz będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwo naruszenia sądowego zakazu.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here