SP w Horyńcu-Zdroju: Samorządność i demokracja w pigułce

0

Zbieranie podpisów poparcia, aktywne prowadzenia kampanii i debata kandydatów – tak od lat wyglądają wybory Samorządu Uczniowskiego i jego opiekuna w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Horyńcu-Zdroju. Wyniki tegorocznego święta samorządności poznaliśmy w miniony poniedziałek (10.06).

Uczniowie horynieckiej podstawówki od lat aktywnie włączają się w przeprowadzenie wyborów swojego Samorządu Uczniowskiego i jego opiekuna. Cały proces jest dla nich nie tylko świetną lekcją demokracji i samorządności.

To także wielkie przeżycie dla najmłodszych i ważna lekcja wiedzy o społeczeństwie dla młodzieży. Robimy to od lat w podobny sposób – najpierw jest zbieranie podpisów poparcia, później kampania wyborcza z debatą kandydatów i głosowanie. – mówi dyrektor placówki Dorota Rachwalik.

Wyniki tegorocznych wyborów poznaliśmy w poniedziałek. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Klara Kornaga (124 głosy), a jej zastępcą Ewa Hałucha (48 głosów). Opiekunem Samorządu Uczniowskiego został Andrzej Nazarko (46 głosów).


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here