Mieszkańcy chcą remontu drogi Horyniec-Zdrój – Werchrata – Prusie

8

Mieszkańcy zebrali podpisy i do władz województwa wystosowali petycję w sprawie remontu drogi Horyniec-Zdrój – Werchrata – Prusie. Do pism dołączono dokumentację fotograficzną ukazującą jej fatalny stan.

Użytkownicy drogi wojewódzkiej nr 867 na odcinku Horyniec-Zdrój – Werchrata – Prusie napisali petycję do Marszałka Władysława Ortyla, Zarządu Województwa Podkarpackiego i Sejmiku Województwa. W piśmie proszą o pilny remont drogi, którą na co dzień dojeżdżają do pracy, lekarza, urzędów, a ich dzieci – do szkół.

– Droga Nr 867 jest drogą o bardzo dużym natężeniu ruchu, ma ogromne znaczenie dla naszego powiatu i województwa, łączy powiat lubaczowski z „resztą świata”, skraca przejazd z Bełżca do Oleszyc, zapewnia dojazd do Uzdrowiska Horyniec-Zdrój i jest to najkrótsza droga pomiędzy przejściem granicznym w Hrebennem, a Korczową i Medyką.(…) obecny stan DW 867 „odstrasza” potencjalnych inwestorów, turystów i ludzi szukających swojego miejsca na ziemi, hamuje rozwój naszego powiatu i prowadzi do marginalizacji tej części województwa podkarpackiego – argumentuje Radna Rady Powiatu Lubaczowskiego Dorota Rachwalik, która przekazała petycję w imieniu mieszkańców.

Mieszkańcy zwracają uwagę na bardzo zły stan techniczny drogi. Zaznaczają, że po zimie powstało mnóstwo dziur, ubytków, a nawet wyrwy asfaltowe, co uniemożliwia bezpieczne użytkowanie drogi.

– Obecnie droga znajduje się w stanie katastrofalnym, zagrażającym zdrowiu i życiu użytkowników. (…) Droga jest w złym stanie technicznym i istnieje realne niebezpieczeństwo wypadków, spowodowanych m.in. uszkodzeniem zawieszenia w aucie. (…) Jesteśmy częścią województwa podkarpackiego przylegającą do województwa lubelskiego, częścią pięknego Roztocza, na tereny którego przybywa wielu turystów z całej Polski, ale jest nam zwyczajnie wstyd z powodu takiego stanu drogi wojewódzkiej. – piszą w swojej petycji mieszkańcy Werchraty.

AH, elubaczow.com


8 komentarze

  1. Z pełnym szacunkiem, droga wojewódzka jest w stanie fatalnym i wymaga odnowy, ale ostatnie zdjęcie przedstawia fragment drogi powiatowej Narol-Werchrata (obok kościoła w Werchracie ),
    Popieram wniosek o odnowę drogi wojewódzkiej proszę jednak o rzetelne przedstawianie faktów i niełączenie dewastacji dróg powiatowych z wojewódzkimi. Zarządcy są inni.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here