Chcesz wynająć samochód? 3 rzeczy, które musisz sprawdzić odbierając auto z wypożyczalni

0

Wynajem samochodu to dobre rozwiązanie dla tych, którzy z różnych powodów nie mają dostępu do własnych czterech kółek lub po prostu swojego auta jeszcze nie nabyli. Szerokie oferty wypożyczalni aut oferują modele osobowe i dostawcze, w wersji podstawowej lub z całą masą udogodnień, na najem krótko- lub długoterminowy.

Przebrnięcie przez cały proces wypożyczania nie jest trudny, jednak jest kilka ważnych kwestii, które mogą umknąć naszej uwadze, a które mogą wygenerować dodatkowe koszty za najem. Sprawdź, na co musisz uważać wypożyczając samochód.

Nie daj się zwieść niskiej cenie

Wypożyczając auto powinniśmy w jakimś stopniu kierować się ceną, ale nie powinna to być główna wytyczna. Trzeba mieć świadomość tego, że komplet ubezpieczeń swoje kosztuje, a niskie ceny najmu mogą świadczyć o tym, że samochód nie posiada żadnej ochrony. W dodatku często tanie auta są stare, wysłużone i nie posiadają żadnych udogodnień. Jeśli podróżujemy w pojedynkę i na krótki dystans może nam to nie przeszkadzać, ale już dla rodziny z dziećmi, która chce wypożyczonym samochodem pojechać na wakacje, wspomniany model raczej się nie sprawdzi.

Zwróć uwagę na początkowy stan auta

Przedstawiciel wypożyczalni najpewniej będzie przekonywał Cię, że auto jest w idealnym stanie. Mimo jego zapewnień przy odbieraniu samochodu z wypożyczalni dokładnie go obejrzyj, by na własne oczy przekonać się, że nie ma żadnych rys i otarć. Jeśli w trakcie jazdy zauważysz, że jakikolwiek element wyposażenia pojazdu jest uszkodzony, o czym wcześniej nie było mowy, wypożyczający może obarczyć Cię winą za jego zniszczenie, a później kosztami napraw.

Ustal limit kilometrów

Każdą umowę przed podpisaniem trzeba dokładnie przeczytać, co pozwala wyłapać sporne kwestie. Jedną z nich jest limit kilometrów, o którym zdarza się, że nie ma mowy w dokumencie. 

Jeśli w przedstawionej Ci umowie nie ma zapisu dotyczącego limitu kilometrów, zwróć się z bezpośrednim pytaniem o to do wypożyczalni. Dzięki temu zyskasz świadomość, ile kilometrów dziennie możesz przejechać bez dodatkowych opłat, a od którego kilometra trzeba będzie dopłacić.

W renomowanych wypożyczalniach pojazdów takich jak London escorts klient jest świadom warunków, na jakich opiera się wynajem. Żadne informacje nie są specjalnie zatajane, przez co nieświadomie nie naraża się on na dodatkowe koszty. Zasada jest taka, że im bardziej rozpoznawalna firma na lokalnym i zagranicznym rynku, tym większa pewność, że można jej zaufać.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here