Gmina Lubaczów: EURO wytropił imigrantów z Libanu

0

Trzech obywateli Libanu, którzy pieszo przekroczyli granicę w okolicach Cetyni (gm. Lubaczów) zatrzymali strażnicy graniczni z placówki w Lubaczowie. Na trop imigrantów ukrywających się w gęsto zakrzaczonych mokradłach wpadł pies służbowy – EURO.

Strażnicy graniczni z Lubaczowa patrolujący granicę z wspólnie z psem służbowym EURO (owczarek niemiecki) zauważyli na linii granicy ślady mogące świadczyć o nielegalnym jej przekroczeniu. Reakcja psa była natychmiastowa – od razu podjął trop i ruszył w kierunku bagnistych zarośli. Po kilku minutach przyniósł w pysku i położył obok swojego przewodnika męski but. Dla mundurowych był to jasny sygnał gdzie ukryli się sprawcy przekroczenia i w który rejon należy skierować poszukiwania.

Patrol SG szybko ustalił, że w zagajniku ukryły się 3 osoby. Byli to mężczyźni w wieku od 26 do 38 lat, obywatele Libanu narodowości palestyńskiej. Przyznali się że kilkanaście minut wcześniej przekroczyli z Ukrainy granicę państwa. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów tożsamości. Cudzoziemcy usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa, do którego się przyznali. Wyjaśnili, że na Ukrainę dostali się legalnie, a krajem docelowym ich wyprawy była Holandia.

W sobotę mężczyźni zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.

elubaczow.com, BiOSG


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here