Dzień Patrona i Piknik Rodzinny w Cieszanowie

0

W miniony piątek (07.06) w Szkole Podstawowej im. płk Bronisławy Wysłouchowej z Szabatowskich odbyło się wielkie święto – Dzień Patrona i piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Dzień rozpoczął się od uroczystej mszy świętej i okolicznościowej akademii „Patron naszej szkoły”. Wystąpili w niej uczniowie I etapu kształcenia przygotowani przez panie Elżbietę Zapalską-Serkis i Małgorzatę Franus. Po akademii wszyscy przeszli na plac szkolny, gdzie rozpoczął się piknik pod hasłem „Cieszanów – Rodzina – Tradycja”

Dla uczniów przygotowano wiele atrakcji były m.in. warsztaty kulinarne we współpracy z Domem Dziennego Pobytu dla Seniorów w Cieszanowie, w trakcie których młodzież dowiedziała się jak upiec pyszny chleb domowy, a zespół Niezapominajki przeprowadził warsztaty śpiewu. Do gustu uczestnikom przypadły także zabawy z animatorem, w tym oblegana bitwa na wodne balony.

W ramach poczęstunku pojawił się namiot ze zdrową żywnością oraz wielki grill, na którym piekła się kiełbasa i kociołek z gulaszem. Domowe kanapki smakowały wybornie, braki wody szybko uzupełnialiśmy arbuzami. Dla wytrwałych i silnych były rozgrywki sportowe i ściana wspinaczkowa, a na młodszych czekał dmuchany plac zabaw – podsumowują organizatorzy.

Galeria zdjęć, fot. Łukasz Wolanin.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here