Dni Lubaczowa 2019 – znamy szczegółowy program

5

Organizatorzy Dni Lubaczowa oficjalnie już przedstawili szczegółowy program święta miasta. Co na nas czeka w weekend 14-16 czerwca?

fot. M. Kuziemski, lubaczow.pl

Świętowanie zainauguruje piątkowa uroczysta sesja Rady Miejskiej. Zaraz po niej ulicami Lubaczowa przejdzie barwny korowód z udziałem przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Oficjalnego otwarcia Dni Lubaczowa dokona Burmistrz, który o godz. 12:00 symbolicznie przekaże klucz do bram miasta młodzieży. Wieczorem tradycyjnie wyświetlone zostanie Kino pod Gwiazdami. W tym roku zobaczymy pełnometrażowy film animowany „Potwory i spółka” oraz fantastycznonaukowy film akcji  „Deadpool 2”.

Sobota upłynie aktywnie, bo organizatorzy przygotowali Memoriał im. Leszka Gorczycy, Turniej Siatkówki Kobiet, XIX Kryterium uliczne im. Przemysława Inglota, pokaz trików piłkarskich Football Freestylers, Festiwal Biegów, a w nim Lubaczowską Piątkę, Dziesiątkę i Marsz Nordic Walking.

Pierwszą gwiazdę muzyczną zobaczymy o godz. 18:30. Na scenie wystąpi artysta zaproponowany przez Młodzieżową Radę Miasta – KARTKY. Zaraz po nim, o godz. 20:00 pojawi się druga gwiazda zasugerowana przez młodzież – Guzior.

Niedzielę rozpocznie Lubaczowska SHOPA – giełda rzeczy używanych, która ruszy o godz. 10:00 na Targowisku Miejskim „Mój Rynek” przy ul. Handlowej. Po południu na Rynku wystąpią lokalne zespoły muzyczne i odbędzie się pokaz sprawności Jednostki Strzeleckiej 2033. O godz. 18:00 na scenie pojawi się zespół Trubadurzy. Dni Lubaczowa zakończy występ zespołu Sebastian Riedel i Cree.

Szczegółowy program na plakatach:

AH, elubaczow.com

5 komentarze

  1. Moze niech miasto zainwestuje wnowe studnie glebinowe i pompy oraz zbiorniki bo zaczynaja sie braki wody. Jak tak dalej pojdzie to bedziemy sie cale lato kompac w rzece. A gospodarka ma ludzi w …….. .

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here