Miasteczko Ziemi Lubaczowskiej pojawiło się w Rzeszowie. W środę (5.06) przed Urzędem Marszałkowskim Związek Międzygminny Ziemia Lubaczowska pokazał to, co mamy najlepsze.

 „Miasteczko Ziemi Lubaczowskiej” podzielone zostało na specjalne strefy: kulinarną, rękodzieła, rekreacyjną i festiwalową, w których na uczestników czekało wiele atrakcji i ciekawostek m.in.: warsztaty zabawkarskie i rzeźbiarskie, występy artystyczne i animacje. Akcja miała zachęcić mieszkańców Rzeszowa do skorzystania z oferty turystycznej naszego regionu, ale także skorzystania z produktów i oferty lokalnych producentów żywności, uzdrowisk, miejsc wypoczynku i festiwali. Jednym z punktów była promocja Festiwalu Dziedzictwa Kresów, które kilka dni temu otrzymało nagrodę „Wydarzenie Historyczne Roku”. W miasteczku promowano także inne imprezy i wydarzenia, które znalazły się a tegorocznym kalendarium marki turystycznej Ziemia Lubaczowska.

 Zachęcamy mieszkańców Rzeszowa, by na Ziemię lubaczowską przyjeżdżali brać drugi oddech – mówi Wiesław Kapel, Wójt Gminy Lubaczów.

Nasze walory prezentował też Powiat Lubaczowski, który przedstawiał malownicze trasy rowerowe, bogactwo geologiczne oraz unikatową cerkiew w Radrużu. Dla odwiedzających dostępna była niecodzienna panorama powiatu lubaczowskiego, ukazująca miejsca warte zobaczenia.

Do odwiedzenia Ziemi Lubaczowskiej zachęcał także marszałek Władysław Ortyl. – Mam nadzieję, że już wkrótce to mieszkańcy Rzeszowa zagoszczą na Ziemi Lubaczowskiej, na wielu wydarzeniach, które tam się odbywają. Bardzo do tego zachęcam – mówił do uczestników pikniku.

Galeria zdjęć, fot. Mariusz Pajączkowski dla Media Lubaczowskie.

Informacje o Miasteczku Ziemi Lubaczowskiej pojawiły się m.in. w mediach regionalnych. Obejrzyjcie relację TVP3 Rzeszów.

elubaczow.com, AH, hp


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

15 komentarze

 1. Miasteczko Ziemi Lubaczowskiej? Chyba wioska, a raczej duża wiocha. Gdzie Narol, Oleszyce, Stary Dzików, Horyniec czy Wielkie Oczy? Po materiale z tvp widać że nie chodziło o Ziemię Lubaczowską tylko o gminę Lubaczów i Cieszanów. Żałosne!

 2. Nie wpadliście jeden z drugim na to, że może pozostałe gminy kładą lachę na promocję? Może zapytajcie swoich włodarzy, co robią żeby promować nasz region.. Dla przykładu – gmina Oleszyce na spotkania organizacyjne takich eventów wysyła Panie w wieku emerytalnym.. jakie ta kobieta ma pojęcie o promocji?

 3. Pomijam Oleszyce, Stary Dzików i Wielkie Oczy – to być może wybór włodarzy (nawet racjonalny), by nie angażować się w takie inicjatywy. Ale Narol? Narol powinien być w czubie gmin, które stawiają na promocję! Nie wierzę też, że władze Narola nie wiedziały o tej inicjatywie. Czemu w takim razie nie przyłączyły się do akcji tak jak gminy Lubaczów, Cieszanów i Horyniec-Zdrój?

  • Zgadzam się z Tobą, ale taki inteligent 'zNarola’ powie Ci, że oni płacą 5 tysięcy rocznie (gdzie to są śmieszne pieniądze, bo niektóre gminy wydają tyle miesięcznie na promocję) i jemu się wszystko należy – oni mają go promować, bo on płaci!

 4. Horyniec też był w Rzeszowie a w telewizji ani słowa – to jest czysto polityczna ustawka – jak mozna promować Cieszanow i Lubaczow jako Roztocze skoro nie leżą w obrębie Roztocza? Żenada jakich mało – Narol i Horyniec nie potrzebują taniej reklamy bo mają wyrobioną własną markę i dlatego cała promocja powinna opierać sie na ich walorach – widocznie związek powstał aby za wspólną kasę lansowały sie tylko dwie gminy… szkoda słów na taka promocje

  • Kazek nie porównuj Narola do Horyńca, bo obecnie pod względem marketingowym i promocyjny to nie ta sama liga. Krystian w Horyńcu robi konkretną robotę i widać to praktycznie każdego dnia. Do tego materiału Horyniec się akurat nie załapał, ile było ostatnio lepszych i to w mediach ogólnopolskich. Narol jest pod tym względem w ciemnej ….ie.

 5. Wszystko wszystkim, ale skoro promuje sie gdzieś ziemie lubaczowską, to powinno sie wspominać o wszystkich a nie o wybranych – jestem z Narola, ale mieszkam juz w Rzeszowie, przyszedłem specjalnie na to wydarzenie żeby posłuchać co sie dzieje w rodzinnych stronach ale sie rozczarowałem bo odniosłem wrażenie ze to była promocja tylko kresowego jadła i folkowiska – a gdzie pozostałe imprezy? Prezes związku międzygminnego powinien promować wszystkie gminy a nie tylko swoje kresowe jadło

 6. Narol miał ponoć jechać już na pierwszy termin, ale chyba z przyczyn od nich niezależnych odwołali. Już na pierwszy termin byli gotowi, jednak komuś pierwszy termin nie pasował i odwołał cały wyjazd. A może toze nie chociet szoby trizuby na szkło kamieni włazili i sino-żółto gawarili

 7. Narol miał jechać, ale we wtorek (dzień przed wyjazdem) pani od kultury rozesłała dzieciom info na facebooku, że wyjazd do Rzeszowa odwołany a bardzo brakowało promocji Narola, ciekawe co robi pan od pseudopromocji w Narolu… Narol chyba coraz bardziej się cofa z wszystkim … dobra zmiana …. młoda krew.

 8. zNarola masz racje co ROZTOCZA ma Lubaczow czy Ciszanów bo NAROL i HORYNIEC wiele ale tam jest siła w polityce a my to zascianek ale za to mamy PIEKNE TERENY DO SPACEROWANIA JAZDY ROWEREM ROZTOCZE JEST TU NAROL HORYNIEC LUBYCZA KRÓLEWSKA SIEDLISKA…I WIELE INNYCH MIEJSC

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here