Rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Lubaczowie [ZDJĘCIA]

0

W niedzielę i poniedziałek odbyły się obchody 28. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Lubaczowie. W 1991 r. papież odwiedził nasze miasto w ramach swojej czwartej pielgrzymki do kraju.

fot. lubaczow.pl

Papież św. Jan Paweł II podczas czwartej pielgrzymki do rodzinnego kraju przybył do Lubaczowa. Wizyta ta była przełomowa, zapadła na zawsze w pamięci lubaczowian. Karol Wojtyła nasze miasto wprowadził na karty historii i rozsławił w świecie. Lubaczów dołączył do grona miast papieskich. 

Upamiętniając tę wizytę 2 czerwca w Konkatedrze odprawione zostało Nabożeństwo Czerwcowe i msza święta dziękczynna. Modlitwie przewodniczył bp. Marian Rojek. Podczas Eucharystii Pasterz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej udzielił sakramentu bierzmowania ponad 100 młodym osobom ze Szkoły Podstawowej nr 2. Po Liturgii z recitalem okolicznościowym wystąpiła Paulina Mazepa, a następnie władze samorządowe złożyły wiązankę kwiatów przy ołtarzu św. Jana Pawła II.

Następnego dnia, 3 czerwca władze samorządowe, harcerze oraz mieszkańcy miasta tradycyjnie spotkali się przy obelisku, obok stadionu. W miejscu, w którym witano Ojca Świętego podczas wizyty w Lubaczowie, dziekan lubaczowski ks. Andrzej Stopyra zmówił modlitwę. Z krótkim przemówieniem wystąpił Burmistrz Krzysztof Szpyt. Później delegacje złożyły wiązanki kwiatów. 

Galeria zdjęć, fot. lubaczow.pl

elubaczow.com, lubaczow.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here