Za nami III Powiatowa Spartakiada Wędkarska Młodzieży Szkół Podstawowych [ZDJĘCIA]

0

W poniedziałek (3.06) na zbiornikach wodnym „Pod Młynem” w Lubaczowie odbyła się III Powiatowa Spartakiada Wędkarska Młodzieży Szkół Podstawowych. W imprezie wzięło udział sześć szkół w powiatu lubaczowskiego.

fot. MK „Hutnik” Lubaczów [17]

Do rywalizacji zgłosiły się drużyny z Zespółu Szkolno Przedszkolnego w Młodowie, Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie, Szkoły Podstawowej w Oleszycach, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie, Szkoły Podstawowej w Horyńcu Zdrój i Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubaczowie. Łącznie wystartowało 8 drużyn. Młodzież łowiła 3 godziny.

Najlepszym zawodnikiem indywidualnie został Bartosz Przybylski (1570 g), drugie miejsce zajął Olaf Antosz (1490 g) i trzecią pozycję zdobył Szymon Krzych (1480 g). W kategorii drużynowej zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Młodowie w składzie: Bartosz Przybylski, Oliwier Stadnik, Hubert Czyrak łowiąc 3430 g ryb. Drugie miejsce zdobyła drużyna z Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie w składzie: Olaf Antosz, Piotr Meder pomimo osłabionego składu uzyskali wynik 2350 g. Trzecie miejsce zdobyła drużyna z Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubaczowie w składzie Daniel Wróblewski, Szymon Krzych (2150 g). 

Po zakończeniu rywalizacji w łowieniu ryb młodzież uczestniczyła w pokazach zorganizowanych przez PSP w Lubaczowie, Z-ca Komendanta Powiatowego kpt. mgr inż. Wojciech Wus wygłosił prelekcje na temat bezpieczeństwa i zasad zachowania się nad wodą, następnie mł. ogn. Łukasz Sarzyński zademonstrował jak należy się zachować i udzielić pierwszej pomocy w przypadku zdarzeń losowych. 

Po pokazach wszyscy zwycięzcy zostali udekorowani pamiątkowymi pucharami, medalami oraz dyplomami, nagrody wręczyli wicestarosta lubaczowski Pan Paweł Głaz, z-ca komendanta PSP w Lubaczowie kpt. mgr inż. Wojciech Wus, Prezes Koła Miejskiego „ Hutnik” w Lubaczowie Zbigniew Pęcak.

elubaczow.com, Miejskie Koło „Hutnik” Lubaczów


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here