„Kulinarne tradycje kresowe” przed konkursem „Kresowe Jadło”

0

Organizatorzy konkursu kulinarnego „Kresowe Jadło”, odbywającego się w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów, zapraszają do udziału w seminarium pt. „Kulinarne tradycje kresowe”. Wydarzenie jest skierowane w szczególności do Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń, które będą brać udział w tym uznanym w regionie konkursie kulinarnym.

Organizatorzy Festiwalu Dziedzictwa Kresów i organizowanego w jego ramach konkursu kulinarnego tradycyjnie organizują seminarium poprzedzające główne wydarzenia. W tym roku do udziału w nim, oprócz gospodyń i restauratorów, zapraszją także delegacje szkół gastronomicznych, chcącym tym samym opowiedzieć o kresowej kuchni młodzieży przygotowującej się do kulinarnych profesji.

W trakcie tegorocznego seminarium zaplanowano prelekcje: Mieczysława Czytajło (Akademia Dziedzictwa Kresów, Kraków – KRESOWY PRODUKT REGIONALNY, Bożeny Lauder (Muzeum Zamek w Łańcucie – KUCHNIA SZLACHECKA i dr Marioli Tymochowicz – etnologa i kulturoznawcy z Instytutu Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie – FENOMEN KUCHNI CHŁOPSKIEJ). W programie przewidziana jest także degustacja kresowej kuchni.

Udział w seminarium, które odbędzie się 13 czerwca 2019 r., o godz. 10.00, w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej jest bezpłatny, ale wymagane jest potwierdzenie udziału. Chętni mogą zgłaszać się telefonicznie pod nr 16 632 14 61 lub poprzez e-mail na adres gok.lubaczow@gmail.com do 10 czerwca.

Na seminarium zapraszają organizatorzy – Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel i Centrum Kulturalne w Przemyślu.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here