30. rocznica wyborów czerwcowych w Lubaczowie

0

W najbliższy wtorek – 4 czerwca, dokładnie w 30. rocznicę częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce, w Lubaczowie odbędą się wspomnieniowe uroczystości. W ich trakcie zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca powstanie Obywatelskiego Komitetu „Solidarność” w naszym mieście.

Fot. ks. Mariusz Pastuszak, radiozamosc.pl, arch.

Obchody rozpocznie o godz. 18:00 uroczysta msza św. dziękczynna w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej celebrowana przez ks. Kan. Andrzeja Stopyrę – Dziekana Lubaczowskiego oraz ks. Kan. Józefa Dudka – Dziekana Cieszanowskiego, Asystenta KIK w 1989 r. z udziałem działaczy niepodległościowych, władz samorządowych i pocztów sztandarowych. W jej trakcie zaplanowano odczytanie listu J. E. Ks. Kardynała Mariana Jaworskiego, który jest Członkiem Honorowym lubaczowskiego Klubu Inteligencji Katolickiej.

Po nabożeństwie odbędzie się odsłonięcie i poświecenie pamiątkowej tablicy na budynku przy ul. Kościuszki 2, upamiętniającej powstanie Obywatelskiego Komitetu „SOLIDARNOŚĆ z inicjatywy Klubu Inteligencji Katolickiej w Lubaczowie”.

Ok. godz. 19:00 w budynku św. Zygmunta Gorazdowskiego wybrzmi „Śpiew wolności” w wykonaniu Teatru Małych Form w reż. Grażyny Bielec, a obchody zakończy wieczór wspomnień założycieli i członków Obywatelskiego Komitetu „SOLIDARNOŚC” w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here