Lubaczów stanie się stolicą słowa

1

Od piątku (31.05) do niedzieli (2.06) Lubaczów stanie się stolicą słowa i dobrej kultury. Do miasta zjadą się recytatorzy z całej Polski, by wziąć udział w XXI Ogólnopolskim Festiwalu Słowa.

Festiwal zainauguruje koncert z cyklu „Kraina Łagodności”. W jego ramach o godz. 16:30 w sali teatralnej Konkatedry z recitalem wystąpi Marcin Januszkiewicz – aktor, autor piosenek, kompozytor laureat Przeglądu Piosenki Aktorskiej, Festiwalu Piosenki Artystycznej, Kaliskich Spotkań Teatralnych, Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej. Wokaliście, na fortepianie akompaniować będzie Jacek Kalita.

W trakcie trzydniowej imprezy, organizowanej przez Miejski Dom Kultury w Lubaczowie, tradycyjnie odbędą się konkursy: XXIX Ogólnopolski Turniej Recytatorski Literatury Tworzonej na Obczyźnie „Od Mickiewicza do Miłosza”, XVIII Ogólnopolski Turniej Recytatorski „Literatura dla dzieci” i XXV Ogólnopolski Turniej Twórczości Jednego Poety, którego tegorocznym bohaterem będzie Bogusław Kierc. Z poetą, aktorem, reżyserem, pedagogiem, krytykiem literackim będzie można spotkać się w sobotę o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

W ramach Festiwalu odbędzie się również Nocne czytanie poezji Wisławy Szymborskiej, uczestniczyć będzie można w warsztatach i spotkaniach z jurorami. Festiwal tradycyjnie zakończy Koncert Galowy, podczas którego laureatom wręczone zostaną nagrody.

Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie MDK: mdklubaczow.pl oraz na plakacie.

AH, elubaczow.com


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here