Przed nami 8. Biesiada Piosenki Partyzanckiej

0

W niedzielę (2.06) w Szałasie nad Tanwią, w obrębie wsi Huta Różaniecka, odbędzie się 8. Biesiada Piosenki Partyzanckiej pt. „…niech i twą piosenkę wicher poniesie, po partyzancie zanuć pieśń”.

Celem Biesiady jest m.in. popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni partyzanckich, wśród dorosłych, dzieci i młodzieży, ze wszystkimi jej aspektami edukacyjnymi i wychowawczymi. Ważnym aspektem jest też zainteresowanie dziedzictwem kulturowym, pieśnią partyzancką, tradycją i obyczajami. Spotkanie przy śpiewie pieśni partyzanckich ma pomóc w uświadomieniu i zrozumieniu roli wartości narodowo – patriotycznych w życiu człowieka.

Biesiada ma charakter otwarty i mogą w niej wziąć udział soliści, zespoły wokalno – instrumentalne oraz chóry.

Organizatorem 8. Biesiady Piosenki Partyzanckiej jest Regionalne Towarzystwo Rozwoju Kultury i Sportu w Lubaczowie pod patronatem Starosty Lubaczowskiego. Współorganizatorami wydarzenia są: Burmistrz Miasta i Gminy Narol, Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów, Wójt Gminy Stary Dzików, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, GOK w Narolu, CKiS w Cieszanowie, GOK w Starym Dzikowie.

Program Biesiady:

9.00 – Hymn Państwowy w wykonaniu orkiestry PSM przy pomniku w Hucie Różanieckiej.
10.00 – Msza Św. w intencji poległych w Szałasie nad Tanwią.
11.00 – Prezentacja utworów.
18.00 – Zakończenie.

mp, elubaczow.com, powiatlubaczowski.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here