Kierowcy w podeszłym wieku jednego pragną najbardziej – aby ich auto można było z powodzeniem nazwać wygodnym. Warto także pamiętać, że seniorzy mają także swoje indywidualne potrzeby, którym postaramy się tutaj dokładniej przyjrzeć.

Jakie auto dla seniora?

Jego najważniejszymi cechami, jak już zostało wspomniane, powinna być wygoda i niezawodność. Taki egzemplarz mógłby cechować się także bezpieczeństwem, które jest ponad wagę złota! Niskie koszty eksploatacji zapewnia dodatkowe walory.

Zatem: co wybrać? Jedną z ciekawych propozycji może okazać się Toyota Yaris. Model drugiej generacji, produkowany w latach 2005-2011, to idealny przykład miejskiego auta, które jednocześnie mało pali, jest kompaktowe i pojemne. Jego długość to 3,6m, a moc silników benzynowych waha się od 68 KM do 106KM, natomiast diesel wyciąga pewne 75KM. Jeśli chodzi o wyposażenie, z powodzeniem można liczyć na klimatyzację, zestaw poduszek, elektryczne przednie szyby i welurową tapicerkę. Czego chcieć więcej?

Przestronność i dobry widok

Mało kto naprawdę docenia to auto, a przecież Fiat Multipla pierwszej generacji to jeżdżący ideał. Spełnia wszystkie kryteria doskonałego auta dla emeryta – bagażnik naprawdę wiele pomieści, przednie fotele są wygodne i szerokie, a silnik potrafi znieść naprawdę spore przebiegi.

Samochód ten wychodził z silnikami benzynowymi 1.6 o mocy 100KM oraz z silnikami wysokoprężnymi 1.9 o mocy od 105KM do 115KM. Multipla wciąż pozostaje zrywna, choć jej największym atutem nie są na pewno cenne sekundy przyśpieszenia. To auto pozostaje naprawdę przestronne i praktyczne – drogę widać z dużo lepszej perspektywy, niż w zwykłym samochodzie miejskim.

Mniejszy brat Renault Scenic

Renault Scenic wciąż pozostaje autem typowo rodzinnym. Jednak marka stworzyła model Modus – przestronny, bezpieczny i nadal gabarytów miejskich. Wyższa pozycja za kierownicą, jak w przypadku poprzedniego auta, czyni go niezwykle użytecznym. Spory bagażnik, schowek pod siedzeniem i wiele innych atutów tego auta sprawia, że może to być naprawdę ciekawa propozycja na auto dla seniora.

Jaki suv dla emeryta?

Idealnym pomysłem może okazać się Dacia Duster pierwszej generacji. Ten samochód jest nie tylko przestronny, ale także sporo wyższy od swoich miejskich konkurentów. Istnieje także opcja zakupu wersji 4×4 – została ona wyposażona w silnik 1.6 o mocy 114KM.

Auto to wyposażono w zestaw przednich i bocznych poduszek powietrznych, wspomaganie kierownicy, komputer pokładowy i wiele więcej dodatkowych opcji.

Jego konkurentem może być Honda CR-V – ten samochód osobowy typu SUV klasy kompaktowej to dobra propozycja dla użytkowników ceniących sobie opcjonalny napęd na cztery koła i 2.0l silnik benzynowy o mocy 126KM. Na rynku obecnie znajduje się aż 5 generacji tego modelu. Warto jednak zwrócić uwagę na początkowe lata produkcji.

Wybór idealnego auta dla seniora wcale nie jest tak prosty. Warto przemyśleć wszystkie „za” i wszystkie „przeciw”, by móc zdecydować się na najlepszą opcję na rynku.

Artykuł przygotowany przez serwis ogłoszeniowy Sprzedawacz.pl oferujący m. in. ogłoszenia motoryzacyjne (https://sprzedawacz.pl/motoryzacja/).


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here