Promesa dla OSP Wielkie Oczy

0

38 jednostek ochotniczych straży pożarnych z województwa podkarpackiego odebrało promesy na zakup wozów strażackich. Wśród nich znalazła się Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkich Oczach.

Fot. rzeszow.uw.gov.pl

O tym, że Strażacy z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkich Oczach otrzymają dofinansowanie na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego pisaliśmy pod koniec kwietnia. W środę, 22 maja w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie wojewoda podkarpacki Ewa Leniart uroczyście wręczyła samorządowcom oraz prezesom OSP promesy na łączną kwotę 28 880 000 zł. Pieniądze pochodzą z budżetu państwa, samorządów, środków ubezpieczeniowych Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz z dotacji Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie pozwoli strażakom wyposażyć swoje placówki w nowoczesne wozy, dzięki którym będą mogli sprawniej działać i nieść pomoc potrzebującym.

Wniosek Gminy Wielkie Oczy o dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego już wcześniej zaopiniował pozytywnie Komendant Główny Straży Pożarnej. Jego wartość to około 760 tys. zł.

AH, elubaczow.com

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here