Promesa dla OSP Wielkie Oczy

0

38 jednostek ochotniczych straży pożarnych z województwa podkarpackiego odebrało promesy na zakup wozów strażackich. Wśród nich znalazła się Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkich Oczach.

Fot. rzeszow.uw.gov.pl

O tym, że Strażacy z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkich Oczach otrzymają dofinansowanie na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego pisaliśmy pod koniec kwietnia. W środę, 22 maja w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie wojewoda podkarpacki Ewa Leniart uroczyście wręczyła samorządowcom oraz prezesom OSP promesy na łączną kwotę 28 880 000 zł. Pieniądze pochodzą z budżetu państwa, samorządów, środków ubezpieczeniowych Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz z dotacji Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie pozwoli strażakom wyposażyć swoje placówki w nowoczesne wozy, dzięki którym będą mogli sprawniej działać i nieść pomoc potrzebującym.

Wniosek Gminy Wielkie Oczy o dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego już wcześniej zaopiniował pozytywnie Komendant Główny Straży Pożarnej. Jego wartość to około 760 tys. zł.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here