W sobotę (25.05) w Cieszanowie odbędzie się druga edycja Pikniku Historyczno-Militarnego. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych mieszkańców naszego regionu.

Piknik Historyczno-Militarny w Cieszanowie to głównie pokazy sprzętu, strojów i wyposażenia Jednostki Strzeleckiej 2033 im. gen. Józefa Kustronia i Ochotniczych Straży Pożarnych. Piknik to również występy grup rekonstrukcyjnych. W tym roku zobaczymy przebieg walk z czasów Jana III Sobieskiego, Legionów Polskich, wojny polsko-bolszewickiej i kampanii 1939 roku w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej 9. Pułku Piechoty Legionów, Oddziału Powstańców Styczniowych „Lubelskie Ćwieki” i Bractwa Srebrnego Miecza z Cieszanowa.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci – przygotowane będą dmuchańce, gry terenowe, malowanie twarzy w barwy ochronne oraz konkursy wiedzy historycznej z nagrodami. Czas umilać będą występy artystyczne Zespołu Śpiewaczego „Niespodzianka” z Krowicy Samej, Zespołu Pieśni i Tańca „Kresy” z Lubaczowa i Zespołu „Salsa” z Cieszanowa. Ponadto rozstrzygnięty zostanie I Turniej Nalewek w Cieszanowie „Nalewki na Kresach”, który jest wydarzeniem poprzedzającym Festiwal Dziedzictwa Kresów.

Podczas Pikniku odbędzie się również Dzień Dawcy Szpiku oraz zbiórka rzeczy dla dzieci z Domu Dziecka w Nowej Grobli.

Obejrzyjcie materiał TVP3 Rzeszów.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here