„Przystanek ubranie” w lubaczowskim Muzeum Kresów

0

Sporo ludzi przyciągnęła do lubaczowskiego muzeum Europejska Noc Muzeów. Zwiedzający do północy mogli oglądać wystawy stałe oraz najnowsze propozycje instytucji – ekspozycje „Przystanek ubranie” oraz „Rysunek żurnalowy. Anita Żmurko-Sieradzka”.

Muzeum Kresów w Lubaczowie od kilku lat przyłącza się do  Europejskiej Nocy Muzeów podejmując wiele tematów dotyczących europejskiego i polskiego dziedzictwa kulturowego. W tym roku tematem przewodnim była moda konceptualna autorstwa Anity Żmurko-Sieradzkiej. Moda jest dla artystki zjawiskiem estetycznym, artystycznym, fragmentem intelektualnego dziedzictwa ludzkości, nawet światopoglądem.

Anita Żmurko Sieradzka jest absolwentką Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz Projektowania Ubioru na ASP w Łodzi. Otrzymała dyplomy z wyróżnieniem w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Na co dzień mieszka w Lubaczowie, gdzie uczy plastyki. W 2011 r. otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej za zasługi dla oświaty i wychowania. Jest założycielką marki odzieżowej ŻMURKO.

AH, elubaczow.com

Galeria zdjęć, fot. Andrzej Rychlewski, Muzeum Kresów w Lubaczowie.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here