12 lat Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie

0

Zespół Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie świętował w czwartek (16.05) dwunastą rocznicę nadania mu imienia papieża. Święto było nie tylko okazją do wspomnień o patronie, ale też do otwarcia nowego przyszkolnego „Sensorycznego placu zabaw”.

Fot. powiatlubaczowski.pl

Uroczystości zainaugurowała msza św. w Konkatedrze z udziałem sztandarów szkół z terenu powiatu, uczniów i wychowawców  ZP oraz zaproszonych gości. Przewodniczył jej ks.bp. Mariusz Leszczyński, który młodzieży z Zespołu Placówek udzielił także sakramentu bierzmowania.

Po nabożeństwie uroczystości przeniosły się na plac Zespołu Placówek. Uczestnicy zebrali się tam przy obelisku św. Jana Pawła II, aby złożyć wiązanki kwiatów i w ten sposób oddać hołd patronowi szkoły. Następnie dzieci i młodzież przedstawili program artystyczny w całości poświęcony św. Janowi Pawłowi II. W tym roku młodzi artyści skupili się na na pięknym haśle „Miłość wzrasta przez prawdę, a prawda staje się bliższa osobie przez miłość”.

Święto szkoły było w tym roku także okazją do otwarcia nowego „Sensorycznego placu zabaw”, który powstał na terenie ZP dzięki realizacji projektu „Szczęśliwy przedszkolak, zwiększenie miejsc w OWP w SOSW Lubaczów”. Obiekt, który powstał przy wsparciu środków Europejskiego Funduszu Społecznego, otworzyli m.in. ks.bp. Mariusz Leszczyński oraz starosta lubaczowski Zenon Swatek.

Galeria zdjęć, fot. powiatlubaczowski.pl

elubaczow.com, powiatlubaczowski.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here