Lubaczowski ZS jeszcze bliżej robotów i elektroniki

0

Zespół Szkół w Lubaczowie przekaże uczniom „klucz” do rozwoju nowych technologii, bo działające przy placówce Stowarzyszenie Rozwoju Zespołu Szkół otrzymało dotację na realizację zadania pt. „Bliżej robotów i elektroniki”.

Nauczyciele Zespołu Szkół w Lubaczowie, dostrzegając potrzebę kształcenia przyszłych inżynierów-wynalazców, wizjonerów nowej ery technologicznej oraz młodych konstruktorów, napisali projekt „Bliżej robotów i elektroniki” i pozyskali fundusze na jego realizację. Dzięki temu uczestnicy projektu – uczniowie technikum informatycznego, będą uczestniczyć w kursie budowy i programowania robotów bazujących na platformie ARDUINO. Podczas zajęć pracować będą na zakupionych zestawach do samodzielnego montażu Arduino, które przybliżają technologię mikroprocesorową. Zapoznają się również ze specyfiką funkcjonowania Indastry 4, czyli przemysłową rewolucją związaną ze współczesnym wzajemnym wykorzystywaniem automatyzacji, przetwarzaniem i wymianą danych oraz technikami wytwórczymi. Co ważne, zakupione zestawy przeznaczone są do wielokrotnego użytku. Możliwość ich demontażu pozwala na stworzenie nowych robotów i nowych oprogramowań w każdym roku nauki na kierunku technik informatyk.

Cyfryzacja przemysłu i związane z nią zaawansowane technologie to klucz do realizacji czwartej rewolucji przemysłowej. Ale sukces nowych rozwiązań to również ludzie – kompetentni inżynierowie przygotowani na sprostanie nowym wyzwaniom. Kluczem do rozwoju nowych technologii jest człowiek, któremu należy dać szansę budowania i ich poznawania. – mówi Anna Śliwa.

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018 -2019” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszanie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”, „Fundacja Przestrzeń Lokalna”.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here