O profilaktyce nowotworowej kobiet w Lubaczowie

2

W piątek (17.05) o godz.15:00 w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie rozmawiać będą o „Profilaktyce nowotworowej kobiet”. Spotkanie organizowane jest z okazji 100-lecia służb sanitarnych w Polsce.

Co roku około 3 500 Polek słyszy diagnozę – nowotwór. Połowa z nich nigdy nie wyzdrowieje, ponieważ zgłosiła się do lekarza zbyt późno. Chcąc temu zapobiec w piątek w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie odbędzie się konferencja „Profilaktyka nowotworowa kobiet”. W sali narad zostaną poruszone zagadnienia z zakresu m.in. profilaktyki raka szyjki macicy oraz piersi. Zaplanowano także naukę samobadania piersi z użyciem fantomu. Konferencja skierowana jest przede wszystkim do kobiet, ale także do mężczyzn.

Działania podejmowane przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaczowie mają wzmocnić postawę prozdrowotną mieszkańców powiatu, przybliżyć zagadnienia dotyczące sposobów zapobiegania chorobom i zdrowego trybu życia.

Wstęp jest bezpłatny.

AH, elubaczow.com

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

  1. Słyszałem że na takich spotkaniach zachęca się mężczyzn do szczepienia się na raka szyjki macicy … Tak na wszelki wypadek 😉 … Kochani włączamy myślenie … https://youtu.be/61gAizstYWU
    Wystarczy pooglądać kilka filmów doktora Czerniaka .. nie dopuszczajmy już do powstania raka … I nie badajcie się w mamografach … One robią więcej szkody jak pożytku a wyynniki często są nijakie !!!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here