Moda na Europejską Noc Muzeów w Lubaczowie

0

Muzeum Kresów w Lubaczowie znów przyłącza się do Europejskiej Nocy Muzeów. Z tej okazji drzwi instytucji otwarte będą 19 maja od godz. 11:00 do 24:00. Głównym tematem będzie ubiór i moda konceptualna.

Fot. Grzegorz Malinowski, kolekcja Idee Fixe

Europejska Noc Muzeów to propozycja dla wszystkich, którzy na co dzień nie mają czasu odwiedzić instytucji kultury. Lubaczowska placówka przyłączając się do tej idei w najbliższą niedzielę otwarta będzie do późnych godzin. Obok wystaw stałych zwiedzić będzie można dwie najnowsze ekspozycje – „Przystanek ubranie” oraz „Rysunek żurnalowy. Anita Żmurko-Sieradzka”, które dowiodą nam, że ubrania to nie tylko okrycia. Ukazują naszą ekspresję, są wyrazem osobowości i azylem.

W Muzeum Kresów w Lubaczowie prezentowana będzie moda konceptualna autorstwa Anity Żmurko-Sieradzkiej – niepokornej artystki z Lubaczowa, która projektuje awangardową modę na miarę światowych wybiegów, jest nauczycielką plastyki, otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej za zasługi dla oświaty i wychowania. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie oraz  Projektowanie Ubioru na ASP w Łodzi. Jej dyplomowa kolekcja „Idee fixe” została wyróżniona przez Viva Moda.

Otwarcie wystawy w Galerii Oficyna odbędzie się o godz. 11:00, a w siedzibie głównej muzeum – o 11:30.

AH, elubaczow.com

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here