Powiatowe Obchody Dnia Strażaka [NASZA FOTORELACJA]

3

Strażacy z powiatu lubaczowskiego obchodzili w minioną niedzielę (12.05) swoje święto. Rozpoczęło się Mszą św. w Nowinach Horynieckich. Następnie uroczystości przeniosły się do Parku Zdrojowego w Horyńcu-Zdroju.

Od lat strażacy znajdują się na szczycie hierarchii poważania społecznego. Ta pozycja jest jak najbardziej uzasadniona. Jak podkreślali wszyscy przemawiający na niedzielnej uroczystości, to właśnie strażacy jako pierwsi śpieszą na pomoc potrzebującym. Pożary, powodzie, zdarzenia drogowe, klęski żywiołowe – wszędzie tam można liczyć na ich pełną poświęcenia pomoc.

W niedzielę 12 maja strażacy z naszego powiatu obchodzili swoje święto. Rozpoczęło się ono modlitwą w ich intencji w Nowinach Horynieckich. Mszy św. odprawili ks. Sławomir Szewczak – rejonowy duszpasterz straży pożarnej i o. Waldemar Czerwonka – proboszcz parafii w Horyńcu-Zdroju.

Po Mszy św. zgromadzeni przemaszerowali z placu OSP w Horyńcu-Zdroju do Parku Zdrojowego, gdzie odbyły się dalsze oficjalne uroczystości – wręczenie odznaczeń i wyróżnień oraz przemówienia okolicznościowe. Po oficjalnych obchodach odbył się piknik strażacki.

Galeria zdjęć, fot. Mariusz Pajączkowski.

mp, elubaczow.com


3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here