Julia Banaś została Mistrzem Matematyki

1

Po raz trzeci w Szkole Podstawowej w Horyńcu-Zdroju zorganizowano Powiatowy Konkurs Matematyczny ,,Mistrz Matematyki”. Pod koniec kwietnia przeprowadzono jego drugi etap.

Szkoła Podstawowa w Horyńcu-Zdroju uczy dyscypliny umysłowej i zdolności logicznego myślenia organizując różne konkursy matematyczne. Od trzech lat przygotowuje Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki”, którego pomysłodawcą jest Dorota Rachwalik. Początkowo konkurs rozgrywany był na etapie szkolnym, później jego zasięg poszerzono do gminy, a od trzech lat skierowany jest do uczniów z klas III szkół podstawowych z całego powiatu. Konkurs jest wpisany na kuratoryjną listę konkursów wiedzy, których laureaci mogą otrzymać wpis na szkolnym świadectwie.

Z zagadkami Powiatowego Konkursu Matematycznego „Mistrz Matematyki” młodzi matematycy mieli okazję zmierzyć się pod koniec kwietnia. W ciągu 60 minut musieli rozwiązać 8 zadań  tekstowych. Zwycięzców wyłoniła komisja konkursowa w składzie: mgr Dorota Rachwalik, mgr Barbara Rozner, mgr Edyta Mazurkiewicz, mgr Maria Morko.

MISTRZEM MATEMATYKI  została  JULIA BANAŚ ze SP w Horyńcu-Zdroju (nauczyciel Wiesława Pachla). Tytuł I WICEMISTRZA otrzymał IRENEUSZ ŻYŁA ze SP w Cewkowie (nauczyciel Maria Jabłońska), a II WICEMISTRZA – MACIEJ PIĄTEK ze Szkoły Filialnej w Werchracie (nauczyciel Teresa Chmielowiec).

Przypomnijmy, że w 2018 r. zaszczytny tytuł Mistrza Matematyki i pamiątkową statuetkę zdobyła Paulina Pudło ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubaczowie (opiekun Ewelina Antoniów).

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here