Lubaczów: Bezpłatne czipowanie psów i kotów z terenu miasta

0

Eksperci ostrzegają, że w Polsce rośnie liczba bezdomnych zwierząt. Na problem bezdomności i przemocy wobec nich zwróciła uwagę już w 2017 roku Najwyższa Izba Kontroli. Wskazała na badania dowodzące, że kastracja, sterylizacja i czipowanie zwierząt doprowadzają do radykalnego ograniczenia ich bezdomności.

Czipowanie, czyli elektroniczne znakowanie jest jedną z metod walki z bezdomnością wśród zwierząt domowych. Dzięki odczytaniu danych można szybko ustalić właściciela zagubionego psa lub kota.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Miasta Lubaczów:

Zabieg wszczepienia mikroprocesora jest prawie bezbolesny, a zwierzę reaguje jak przy zwykłym zastrzyku. Czip jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych, wprowadzany jest pod skórę w szyję lub między łopatkami zwierzęcia.

Mieszkańcy miasta Lubaczowa, posiadający psy i koty mogą skorzystać bezpłatnego czipowania swoich pupili. Zadanie to będzie wykonywane w ramach realizacji miejskiego programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy miejskiej Lubaczów na rok 2019 do momentu wyczerpania czipów. Elektroniczne znakowanie psów w 2019 r. będzie wykonywane w ramach umowy zawartej z Gabinetem Weterynaryjnym lek. wet. Krzysztof Kornaga.

Warunkiem skorzystania z projektu jest, złożenie przez właściciela zwierzęcia w Urzędzie Miasta wniosku. Po zweryfikowaniu danych w nim zawartych, nastąpi ustalenie terminu wizyty w gabinecie weterynaryjnym. Szczegółowe informacje i wniosek do pobrania można znaleźć na stronie Miasta Lubaczowa.

mp, elubaczow.com, lubaczow.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here