Olejek z drzewa herbacianego zwany jest również „malaleuca” i znany jest z niesamowitych właściwości pomagających zachować zdrowie. Ten niezwykły produkt naturalny pochodzi z Australii Wschodniej, skąd uzdrawiająca moc tego olejku eterycznego, została rozpowszechniona na cały świat. Obecnie drzewo herbaciane jest uprawiane w wielu miejscach na całym świecie. Poniżej wskazujemy na najważniejsze jego właściwości i zastosowania.

Dzięki dobrze rozpoznamy składnikom leczniczym, olejek z drzewa herbacianego stał się naturalnym lekarstwem, które jest stosowane przy różnych dolegliwościach. Stosuje się go jako lekarstwo i środek przyspieszający leczenie. Poniżej przedstawiam pięć niesamowitych korzyści olejku z drzewa herbacianego. Sami się przekonacie, dlaczego powinniście stosować codziennie ten wyjątkowy olejek eteryczny.

Olejek z drzewa herbacianego ma właściwości antybakteryjne

Olejek z drzewa herbacianego jest najlepszym antybakteryjnym olejkiem eterycznym, który stosowany jest do leczenia wielu infekcji bakteryjnych. Produkt ten składa się z ponad stu różnych składników aktywnych, które są uważane za zdolne do przemieszczania się w powietrzu i przebijania porów skóry. Dzięki temu ten niezwykły olejek skutecznie zabija bakterie.

Ze względu na silny zapach dezynfekujący, olejek z drzew herbacianego jest często używany jako środek do odstraszania owadów. Większość produktów odstraszających owady opiera się na składnikach chemicznych, co sprawia, że jest dla nich naturalną alternatywą. Poza tym olejek z drzewa herbacianego ma właściwości lecznicze na ukąszenia owadów, rany oraz skaleczenia, a także pomaga oczyszczać rany i zapobiega ich infekcjom.

Olejek z drzewa herbacianego wspiera zdrowie jamy ustnej

Zdolność olejku z drzewa herbacianego do eliminowania złych bakterii sprawia, że jest to doskonały naturalny produkt do płukania jamy ustnej. Przy jego wykorzystaniu można przygotować własną pastę do zębów. Wystarczy wymieszać go z kilkoma kroplami olejku kokosowego oraz z odrobiną sody oczyszczonej.

Olejek z drzewa herbacianego nie tylko pomoże oczyścić zęby, ale również wyeliminuje nieświeży oddech oraz poprawi ogólny stan zdrowia jamy ustnej. Jest to idealne rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu wrażliwości zębów. Okazuje się on bardzo skuteczny w leczeniu próchnicy oraz krwawiących dziąseł.

Olejek z drzewa herbacianego kontroluje trądzik

Dzięki właściwościom przeciwdrobnoustrojowym olejek z drzewa herbacianego może być również skuteczny w leczeniu plam oraz przebarwień. Wykazuje zdolność do przenikania przez zablokowane pory, co eliminuje zaskórniki oraz leczy wszelkie rany.

Wykazano także, że olejek z drzewa herbacianego ma pozytywny wpływ również na leczenie poważniejszych stanów skórnych. Zalicza się do nich między innymi zapalenie skóry oraz łuszczycę. Przede wszystkim działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie oraz przeciwwirusowo. Dzięki temu skutecznie zabija bakterie, a także zmniejsza zaczerwienienia oraz stany zapalne.

Olejek z drzewa herbacianego leczy grzybicę stóp (stopa sportowca)

Stopa sporowca to grzybica, która atakuje skórę stóp i występuje przede wszystkim u sportowców. Grzyb występuje zwykle w wilgotnych środowiskach (takich jak prysznice czy baseny), gdzie łatwo można się zarazić, jeśli chodzi się boso. Niektóre z objawów obejmują pęcherze, pękanie oraz łuszczenie się skóry, a także świąd i pieczenie, przebarwienia czy nawet grube paznokcie u nóg.

Olejek z drzewa herbacianego ma silne właściwości antybakteryjne, które mogą pomóc w zwalczaniu choroby poprzez łagodzenie objawów oraz stopniowe leczenie infekcji. Leczenie może jednak potrwać nawet kilka miesięcy, wiele zależy od stopnia zakażenia.

Olejek z drzewa herbacianego pielęgnuje włosy

Włosy oraz skóra głowy również mogą korzystać z właściwości olejku z drzewa herbacianego. Badania wykazały, że szampon zawierający pięć procent tego olejku eterycznego jest niezawodny w leczeniu suchych, przerzedzających się włosów i zmniejsza swędzenie skóry głowy. W ten sposób może on skutecznie przywracać pierwotne piękno oraz blask włosów.

Poza tym, biorąc pod uwagę silne działanie przeciwbakteryjne, olejek z drzewa herbacianego jest często stosowany jako naturalne leczenie wszy. Znany jest również ze swojej zdolności do usuwania łupieżu. W rzeczywistości wiele osób decyduje się na zastąpienie szamponów przeciwłupieżowych zwykłymi szamponami, do których dodają kilka kropli tego niezwykłego daru natury.

Źródło:

The Tea Tree Oil Bible: Your Essential Guide for Health, Beauty, Home, Plant & Pet Care Use, Elvis A. Ali, Ken Vegotsky, George Grant, Selim Nakla, M.D., Don Patel, Ages Publications, 1999 – 254

Australian Tea Tree Oil Guide, First Aid Kit in a Bottle by Cynthia Olsen, ISBN 1-890941-01-8, 144 pages

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here