Zgłoś swój produkt do konkursu „Nalewki na Kresach”

0

Po raz pierwszy w Cieszanowie ruszy konkurs „Nalewki na Kresach”, który odbędzie się w ramach Preludium Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Uczestnicy walczyć będą 25 maja o Kryształową Karafkę.

Degustacji zgłoszonych nalewek dokonają jurorzy. Skład Kapituły reprezentowany będzie przez znawców sztuki tworzenia nalewek oraz reprezentantów zagranicznych miast partnerskich oraz przedstawiciel lokalnej społeczności. Jurorskie kieliszki chwycą w dłoń: Hieronim Błażejak – Wieloletni mistrz w sztuce komponowania nalewek domowych, laureat prestiżowych nagród, Jan Babczyszyn – Prezes Polskiej Akademii Smaku, jeden z twórców Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku w Poznaniu oraz konkursu Polska Nalewka Roku, Adam Łukawski – właściciel największej kolekcji tematycznej zawierającej pamiątki związane z działalnością polskich fabryk wódek i likierów od lat 80. XIX wieku do lat 50. XX wieku w Polsce, Jean Bos – Dyplomowany Mistrz Kucharski Belgii i Francji, prekursor Kuchni Molekularnej w Polsce, Adam Zaborniak – Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Cieszanów. Ponadto w skład Komitetu Honorowego Turnieju wejdą przedstawiciel zaprzyjaźnionego miasta Ajak z Węgier oraz Farkaslaka (Lupeni) z Rumunii. Oceniając nalewki Członkowie Kapituły wezmą pod uwagę klarowność, zapach i smak trunków.

Do Turnieju zgłaszać można nalewki domowe, które nie są dostępne w sprzedaży. Przystępując do konkursu należy wypełnić Kartę Zgłoszenia, która dostępna jest na stronie: www.cieszanow.eu. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 maja drogą pocztową lub w budynku Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie (ul. Kościuszki 4, 37 – 611 Cieszanów), w godzinach otwarcia: od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 (tel. 511 775 245). Natomiast 25 maja zgłoszenia przyjmowane będą w godzinach 08:30 – 10:00 w stołówce zakładowej w Cieszanowie, mieszczącej się przy ulicy Mickiewicza 73 (przy Szkole Podstawowej).

Organizatorem Turnieju jest Miasto i Gmina Cieszanów, zaś Gmina Lubaczów występuje w roli współorganizatora. Turniej przeprowadza Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie.

Do udziału w konkursie zachęca Marlena Wiciejowska, z-ca dyrektora CKiS w Cieszanowie.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here